Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, odprawy i przelot do Chin (z przesiadką).
Dzień 2
Przylot do Chin, odprawy chińskie. Kolacja, zakwaterowanie, nocleg.
Dzień 3
Śniadanie, przejazd do Chengdu. Wizyta w Instytucie Pandy Wielkiej. W mieście i jego najbliższych okolicach znajduje się 7 rezerwatów i 9 parków krajobrazowych, gdzie żyje łącznie niemal 1/3 procent populacji pandy wielkiej. Następnie spacer po ulicy Jinli i wizyta w lokalnej herbaciarni. Przejazd na kolację i nocleg.
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i lot do Lhasy - stolicy Tybetu. Lądowanie w Lhasie w godzinach popołudniowych. Wieczorem kolacja i nocleg w Lhasie.
Dzień 5
Śniadanie, zwiedzanie Lhasy - wizyta w Pałacu Potala, który dominuje nad miastem. Pałac był siedzibą Dalajlamów aż do 1959, kiedy to Dalajlama XIV został zmuszony do ucieczki przed chińskimi okupantami (do dziś mieszka w Indiach). To najwyżej położony (3700 m. n.p.m.) pałac na świecie, a do chińskiej agresji był też największym budynkiem mieszkalnym (dziś to muzeum). Następnie Norbulingka, czyli tybetański Ogród Skarbów. Jest on położony kilka km od centrum Lhasy i pochodzi z XVIII wieku. Była to letnia rezydencja dalajlamów, ale kilka lat przed ucieczką Dalajlamy do Indii, ukończono nowy pałac. Obie budowle solidnie ucierpiały podczas najpierw chińskich ostrzałów, a potem w latach Rewolucji Kulturalnej. Odbudowa rozpoczęła się dopiro w XXI wieku.
Przejazd na kolację i nocleg.
Dzień 6
Śniadanie, zwiedzanie najstarszej buddyjskiej świątyni w Tybecie - Dżokhang. Monastyr wzniesiono w VII wieku; aż do początku okupacji pełnił rolę jednego z najważniejszych centrów tybatańskiej odmiany buddyzmu. To właśnie tu, ponad 1300 lat temu, Tybet zawarł porozumienie z sąsiednim Nepalem, czego skutkiem był ślub króla Tybetu z nepalską księżniczką. To dla niej przeniesiono stolicę do Lhasy i zbudowano tam pierwsze świątynie buddyjskie. Ten kres uważany jest za oficjalny początek buddyzmu w Tybecie.
Później powrót do Lhasy i spacer ulicą Barkhor, która mieści się w centrum starego miasta. Czas na kupienie pamiątek. Na koniec dnia wizyta w tybetańskim klasztorze buddyjskim Sera, który położony jest na przedmieściach Lhasy. Przejazd na kolację i nocleg.
Dzień 7
Śniadanie i przejazd nad jezioro Yamdrok - jedno z trzech największych jezior w Tybecie i największe jezioro na północnym pogórzu Himalajów. Ma ono ponad 72 km długości. Wpadają do niego setki niewielkich strumieni, zasilanych topniejącym śniegiem, a wypływa tylko jedena rzeka - na samym zachodnim krańcu jeziora. Nazwa akwenu - oczywiście od koloru wody - oznacza "Turkusowe Jezioro". Później wizyta u tybetańskiej rodziny, kolacja i nocleg.
Dzień 8
Śniadanie, przejazd na lotnisko. Lot do Chongqing. Wizyta na Starym Mieście Ciqikou, pełnym klimatycznych uliczek, tradycyjnych domów i herbaciarn. Będzie to wspaniała okazja, aby spróbować lokalnych naparów i poczuć atmosferę dawnego Chongqing. Następnie udamy się na stację Liziba, gdzie metro przejeżdża przez budynek mieszkalny – jest to jedna z najbardziej niezwykłych atrakcji miasta. Stamtąd przejazd metrem do Kuixinglou – viralowego budynku na zboczu, który po jednej stronie wydaje się być parterem, a po drugiej dwudziestym piętrem. Następnie spacer na plac Jiefangbei, serce nowoczesnego Chongqing, gdzie przewidziany jest czas wolny na eksplorację okolicy. Kolacja i transfer na lotnisko.
Dzień 9
Rozpoczęcie podrózy powrotnej, lądowanie w Polsce i zakończenie wyjazdu.