PIELGRZYMKA DO JAPONII I KOREI POŁUDNIOWEJ 25.04- 11.05.2023
LINK DO ZAPISÓW: https://grupy.misjatravel.pl/antonitorun
Dzień 1 25.04.2023
Przyjazd na wybrane lotnisko, odprawy, przelot do Japonii.
Dzień 2 26.04.2023
Lądowanie w Tokio, przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 3 27.04.2023
Śniadanie, zwiedzanie Tokio. Spacer przez biznesową dzielnicę Otemachi i Marunouchi do luksusowej dzielnicy Ginza. Podziwianie jednej z największych metropolii świata z wieży widokowej, wizyta w tradycyjnej japońskiej świątyni – zapoznanie się z kulturą buddyjską i szintoistyczną. Potem spacer po Tokio, przejazd do najbardziej reprezentacyjnych części stolicy Japonii: plac przed Pałacem Cesarskim: słynny "podwójny" most Nijubashi wraz z widokiem na zabudowania pałacowe (głównej rezydencji Cesarza Japonii). Obiadokolacja i nocleg w Tokio.
Dzień 4 28.04.2023
Śniadanie i przejazd w okolice Nagasaki superszybkim pociągiem Shinkansen. Zakwaterowanie na terenie Parku Narodowego Unzen – Amakusa, w masywie wulkanu Unzen, znanego z filmu Martina Scorsese „Milczenie”. Spacer do miejsc martyrologii chrześcijan na obszarze wulkanu: wizyta przy pomniku upamiętniającym Męczenników. Podziwianie zjawisk wulkanicznych, m.in.: gorących źródeł, fumarol i wyjątkowych form wulkanicznych. Msza św., zakwaterowanie w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim – typowy ryokan z onsenem, czyli łaźniami z gorącą wodą pochodzenia wulkanicznego. Uroczysta japońska kolacja w tradycyjnych strojach. Poznanie tradycyjnej formy wypoczynku japońskiego, możliwość zdrowotnych kąpieli w siarkowych źródłach. Nocleg w okolicy wulkanu Unzen.
Dzień 5 29.04.2023
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Nagasaki, miasta związanego z postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego: Klasztor w Hongochi – Niepokalanów Japoński z kościołem – jedno z najważniejszych dzieł św. Maksymiliana w Japonii, muzeum z wieloma eksponatami poświęconymi Świętemu: cela w której mieszkał, maszyny drukarskie, miejsce wydawnictwa japońskiego „Rycerza Niepokalanej”, bogata wystawa fotografii. Msza św., grota z Lourdes zbudowana przez św. Maksymiliana przy klasztorze. Wizyta w Kościele Oura, najstarszy kościół w Japonii i pierwsze miejsce pobytu św. Maksymiliana Kolbego w Nagasaki, dom w którym mieszkał święty. Zwiedzanie wystawy poświęconej działalności polskiego świętego oraz japońskim chrześcijanom (często zmuszonym do ukrywania się). Muzeum i pomnik 26 męczenników: Pawła Miki i towarzyszy, odwiedzone przez Jana Pawła II oraz Matkę Teresę. Wizyta w Muzeum Bomby Atomowej, hipocentrum wybuchu bomby oraz spacer do Parku Pokoju. Powrót do hotelu, obiadokolacja, możliwość zdrowotnych kąpieli w onsenach i nocleg w okolicy wulkanu Unzen.
Dzień 6 30.04.2023
Śniadanie. Przejazd Shinkansenem do Kioto, historycznej stolicy Japonii. Zwiedzanie parku ze Świątynią Złotego Pawilonu (UNESCO), jednego z najbardziej okazałych obiektów historycznych w kraju kwitnącej wiśni. Następnie przejazd do katedry pw. św. Franciszka Ksawerego – pierwszego misjonarza Japonii. Msza św., po południu spacer wzdłuż rzeki Kamo do słynnej dzielnicy gejsz Gion, zapoznanie się z tradycyjną zabudową dawnej stolicy państwa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Kioto.
Dzień 7 01.05.2023
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z najważniejszych świątyń Shinto w Japonii. Spacer przez charakterystyczne pomarańczowe bramy tori, znane z filmu „Wyznania Gejszy”. Następnie przejazd pociągiem Shinkansen do Akity, miejsca objawień Matki Bożej. Wieczorem wizyta w kościele św. Augustyna, Msza św., pomnik męczenników chrześcijańskich północnej Japonii. Obiadokolacja i nocleg w Akicie.
Dzień 8 02.05.2023
Śniadanie, pobyt w Akicie. Wizyta w Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej Płaczącej. Klasztor, w którym Agnieszce Katsuko Sasagawa objawiła się Matka Boża. Słynna figura Matki Bożej płaczącej z Akity. Objawienia z 1973 r. określane są jako kontynuacja objawień fatimskich. Czas na prywatną modlitwę. Po południu powrót Shinkansenem do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu, następnie pożeglany spacer po Tokio, możliwość ostatnich zakupów. Kolacja i nocleg w Tokio.
Dzień 9 03.05.2023
Po śniadaniu zwiedzanie jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Japonii – góra Fudżi (święta góra Japończyków). Widoki na najwyższy szczyt Japonii, jeśli warunki pogodowe pozwolą wjazd do tzw. „piątej stacji”. Przejazd do katedry tokijskiej, Msza Święta, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 10 04.05.2023
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Korei. Lądowanie w Seulu. Przejazd do Jeoldusan – sanktuarium koreańskich męczenników. Msza św. i zwiedzanie: kościół z kaplicą z tablicami poświęconymi męczennikom, muzeum chrześcijaństwa koreańskiego, park z pomnikami św. Andrzeja Kima i św. Jana Pawła II. Następnie przejazd do centrum Seulu. Zakwaterowanie, krótki odpoczynek. Zapoznanie się z okolicą hotelu, dzielnica Myeongdong. Seulska katedra z relikwiami męczenników koreańskich. Katedra w Seulu odwiedzona została przez papieża Jana Pawła II oraz papieża Franciszka. Wewnątrz świątyni tablica upamiętniająca wizyty papieży. W okolicy dzielnica handlowa, możliwość spróbowania koreańskiej kuchni oraz zakupu słynnych koreańskich kosmetyków. Następnie obiadokolacja. Wieczorem wycieczka na górę Namsan – wjazd kolejką linową na najwyższy punkt Seulu, a na szczycie wjazd na wieżę widokową Seul Tower z roztaczającymi się widokami na aglomerację.
Dzień 11 05.05.2023
Śniadanie. Msza św. Następnie wyjazd do Strefy Demarkacyjnej – obszaru zdemilitaryzowanego pomiędzy Koreą Północną a Południową: Most Wolności, Trzeci Tunel – drążony przez Koreę Północną, punkt obserwacyjny Dora, Stacja Dorasan. W ciągu dnia obiadokolacja. Następnie powrót do Seulu: Gyeongbokgung Palace – pałac zbudowany przez dynastę Joseon, jeden z największych i najbardziej okazałych pałaców w Korei. W obrębie kompleksu pałacowego wizyta w Muzeum Folklorystycznym i zapoznanie się z tradycją i kulturą Korei. Przed pałacem Gyeongbokgung odbyła się beatyfikacja męczenników koreańskich podczas mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka w 2014 roku. Następnie wizyta na handlowej ulicy Insadong. Czas wolny, możliwość zakupu tradycyjnych pamiątek z Korei.
Dzień 12 06.05.2023
Śniadanie, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego wybudowane przez pallotynów na wzgórzu „Strażnik Poranka”. Msza św. w Sanktuarium, na miejscu m.in. kaplica wykonana przez polskich górali, mozaika Jezusa Miłosiernego. Następnie wyjazd do Parku Seoraksan. Park wraz z kompleksem buddyjskich świątyń, pomnik Wielkiego Buddy, przy dobrej pogodzie wjazd koleją linową na punkt widokowy. Następnie przejazd nad morze do kurortu Sokcho. Wjazd na wieżę widokową. Obiadokolacja w lokalnej restauracji po czym wizyta na targowisku rybnym. Spacery oraz odpoczynek nad morzem, czas wolny.
Dzień 13 07.05.2023
Śniadanie i wyjazd do Bundang-dong, wizyta u polskich pallotynów w pierwszym domu zakonników w Korei. Msza św. Zapoznanie się z dziełem duszpasterskim polskich księży pracujących w Korei. Następnie wizyta w kościele św. Jana w Bundang – jeden z największych kościołów Azji. Zwiedzanie różnych części świątyni: Kościół Górny i Dolny, Kaplica Adoracji, rampa jak w Muzeach Watykańskich oraz certyfikowana przez Watykan kopia Piety Michała Anioła. Następnie przejazd na lotnisko Gimpo i wylot na wyspę Czedżu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i spacer w okolicy hotelu. Nocleg na Czedżu.
Dzień 14 08.05.2023
Śniadanie, wycieczka po wyspie. Przy dobrej pogodzie widoki na wulkan Halla-San. Zwiedzanie zachodniej części wyspy: droga krzyżowa oraz muzeum związane z irlandzkimi misjonarzami na wyspie. Muzeum chrześcijaństwa z łodzią św. Andrzeja Kima, Msza św., muzeum związane ze św. Andrzejem Kimem. Następnie pola herbaciane Osulloc z możliwością degustacji lodów i zakupienia innych produktów (np. kosmetyków) z zielonej herbaty. Jungmun Daepo Coast – wspaniałe formacje skalne powstałe z zastygniętej lawy po wybuchu wulkanu Halla-San. Spacer po drewnianych kładkach, widok na bardzo wysokie fale. W ciągu dnia obiadokolacja
Dzień 15 09.05.2023
Śniadanie, zwiedzanie wschodniej części wyspy Czedżu. Msza św., kościół Seongsanpo, spacer po niewielkim ogrodzie. Przejazd na wybrzeże do Seongsan Ilchulbong Peak, jeśli będą dostępne zobaczymy Panie poławiaczki małż. Następnie (dla chętnych – płatne ok. 60 USD) rejs łodzią podwodną z możliwością podziwiania podwodnego świata (rejs odbywa się tylko przy dobrych warunkach pogodowych). Osiedle z tradycyjną zabudową na wyspie oraz krótka wizyta w katedrze Joonang w Jeju City. Obiadokolacja, przelot na półwysep, nocleg.
Dzień 16 10.05.2023
Śniadanie, Następnie wyjazd do Namyang – sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, ołtarz pokoju polskiego artysty Mariusza Drapikowskiego, jedyna na świecie droga ze stacjami koronki do Miłosierdzia Bożego i Różańca. Polskie akcenty w Sanktuarium: rzeźby św. Jana Pawła II, św. Faustyny oraz św. Maksymiliana – który jadąc koleją przez Koreę zachwycał się przyrodą półwyspu. Ponadto koreańska rzeźba Matki Bożej z Dzieciątkiem. Następnie przejazd na lotnisko i wylot do Polski.
Dzień 17 11.05.2023
Lądowanie w Polsce. Zakończenie pielgrzymki do Japonii i Korei.