Dzień 1
Przyjazd na wybrane lotnisko, odprawy, przelot do Porto i rozpoczęcie pielgrzymki na Szlak św. Jakuba. Po wylądowaniu przejazd do hostelu, nocleg (tego dnia, z racji późnej godziny przelotu, bez kolacji).
Dzień 2
Rano zwiedzanie Porto, miasta słynącego ze wspaniałych win. Praca de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, Dworzec Sao Bento, Katedra Se, Kościół św. Franciszka z niezwykłym wyposażeniem wnętrza, Ribeira (nabrzeże rzeki Douro). Następnie przejazd na nocleg w okolice Baiona, gdzie kolejnego dnia rozpoczniemy nasze Camino de Santiago.
Dzień 3
Tego dnia do przejścia jest 24,5 kilometra, a celem wędrówki będzie jedno z większych miast na szlaku - Vigo. Na początku dnia możliwość wyboru wariantu szlaku por litoral (nieco krótszego, ale biegnącego wzdłuż plaż i zatok) lub oficjalnego wariantu, nieco oddalonego od morza, ale z większą ilością zabudowań. Każdy uczestnik będzie mógł wybrać swoją drogę, a przewodnik pomoże w razie trudności w orientacji. Nocleg.
Dzień 4
Dziś do pokonania jest zaledwie 18 kilometrów, ale celem wędrówki będzie Redondela - miasto z bardzo ważnym na szlaku portugalskim kościołem pod wezwaniem św. Jakuba. W tym mieście również spotykają się dwa ważne szlaki do Santiago - Camino centralne i Camino da Costa. Nocleg.
Dzień 5
Rano Msza św. w kościele św. Jakuba w Redondeli i wyjście na trasę. Przed Pontevedrą możliwość wyboru nowego wariantu szlaku, wiodącego tuż przy strumyku, który w upalny dzień daje ukojenie zmęczonym stopom. Dojście na nocleg w okolice Pontevedry (ok. 18 km).
Dzień 6
Rano Msza św i wyjście na kolejny etap Camino trasy portugalskiej. Potem krótkie zwiedzanie Pontevedry - bazylika, kościół Matki Bożej pielgrzymów, kościół franciszkanów (wybudowany w miejscu gdzie dotarł święty Franciszek w drodze do Santiago de Compostela). Dojście na nocleg w Caldas de Reis. (ok. 24 km).
Dzień 7
Wyjście do Padrón. Msza św. w kościele Jakuba, w miejscu gdzie w VII wieku dopłynęły zwłoki św. Jakuba Większego (ok. 18 km). Nocleg w Pardón.
Dzień 8
Rozpoczęcie przedostatniego etapu i wejście na szlak Santiago de Compostela. Dojście na nocleg (ok. 18 km) do O Milladoiro. Nocleg.
Dzień 9
Rozpoczęcie ostatniego etapu pieszej pielgrzymki do św. Jakuba, dojście do Santiago i wspólne wyjście na Mszę św. dla pielgrzymów. Czas wolny na indywidualną refleksję, zakup pamiątek, uzyskanie Composteli – certyfikatu Camino. Nocleg w Santiago.
Dzień 10
Wyjazd do Muxia, Msza św., następnie przejazd do Fisterry – w epoce średniowiecznych pielgrzymek Drogą św. Jakuba przylądek Fisterra uważany był za symboliczny koniec świata, w którym pielgrzymi palili swoje stare pielgrzymie ubrania oraz dokonywali obmycia w wodach Atlantyku, co miało symbolizować oczyszczenie z grzechów. Na zakończenie punkt widokowy na wodospady Ezaro. Powrót do Santiago, czas wolny na refleksję. Nocleg w Santiago.
Dzień 11
Przed południem czas wolny na indywidualne zwiedzanie i relaks w Santiago de Compostela. Można wcześnie rano udać się na plac Obradoiro, by zobaczyć go bez obecności innych pielgrzymów czy odwiedzić targ Mercado de Abastos – możliwość kupna produktów spożywczych typowych dla Galicji. Następnie wyjazd do Porto. Odprawy i przelot powrotny. Zakończenie pielgrzymki Szlakiem św. Jakuba - portugalskim wybrzeżem.
całodniową wycieczkę busem na tzw. "koniec swiata" (Fisterra, Muxia, wodospad Ezaro)
Wyżywienie na Camino: każdy z uczestników ma możliwość poruszania się własnym tempem i organizowania czasu we własnym zakresie. Taki sposób wędrówki daje ogromną swobodę, którą nasi uczestnicy bardzo sobie cenią. Takie rozwiązanie jednak powoduje, że w cenie naszych wyjazdów nie ma wyżywienia.
Większość schronisk, z których korzystamy ma ogólnodostępną kuchnię, z której wszyscy mogą korzystać w celu przygotowania sobie posiłku. Dodatkowo: przewodnik, który wyjeżdża z grupą, każdego dnia stara się informować o miejscach, gdzie najlepiej zrobić zakupy, zjeść śniadanie czy obiad. Czasem organizujemy też wspólne gotowanie lub dzielimy się posiłkami w gronie znajomych.
W pobliżu większości miejsc w których nocujemy, jest też kawiarnia lub bar, które nastawione są na obsługę pielgrzymów. Dzięki temu, nawet bez znajomości języka, każdy z uczestników będzie mógł zamówić sobie dobre, hiszpańskie śniadanie lub obiad po długim dniu wędrówki.
W 2023 roku dzienny koszt wyżywienia na szlakach do Santiago de Compostela szacujemy na 15-25€/os./dzień.