Pielgrzymka do Korei i na Jeju ***/**** Rezerwuj

Termin: 02.10.2024 - 10.10.2024 Cena od 11990 PLN
Opis krótki:
Seul – Jeoldusan – katedra Myeongdong – wieża Namsan – pałac Gyeongbokgung – Namyang – Nami – Bundang-dong (Pallotyni) w Diecezji Suwon – Kościół św. Jana w Bundang – Yangdeogwon w Diecezji Chunchon – DMZ (obszar zdemilitaryzowany) – Park Seoraksan – Sokcho – wyspa Jeju
Program:

LINK DO ZAPISÓW:https://grupy.misjatravel.pl/diecezjaswidnicka

Dzień 1
Przyjazd na lotnisko we Wrocławiu, odprawy i wylot do Seulu. Rozpoczęcie pielgrzymki do Korei Południowej.

Dzień 2
Lądowanie w Seulu. Przejazd do Jeoldusan – sanktuarium koreańskich męczenników. Msza św. i zwiedzanie – kościół z kaplicą z tablicami upamiętniającymi męczenników, muzeum chrześcijaństwa koreańskiego, park z pomnikami św. Andrzeja Kima i św. Jana Pawła II. Następnie przejazd do centrum Seulu. Zakwaterowanie, krótki odpoczynek. Zapoznanie się z okolicą hotelu, dzielnica Myeongdong. Katedra w Seulu z relikwiami koreańskich męczenników, odwiedzona przez papieża Jana Pawła II oraz papieża Franciszka. Wewnątrz świątyni tablica upamiętniająca wizyty papieży. W okolicy dzielnica handlowa, możliwość spróbowania koreańskiej kuchni oraz zakupu słynnych koreańskich kosmetyków. Następnie obiadokolacja. Wieczorem wycieczka na górę Namsan – wjazd kolejką linową na najwyższy punkt miasta, a na szczycie wjazd na wieżę widokową Seul Tower z roztaczającymi się widokami na aglomerację. Nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Następnie wyjazd do strefy demarkacyjnej, obszaru zdemilitaryzowanego pomiędzy Koreą Północną a Południową – Most Wolności, drążony przez Koreę Północną Trzeci Tunel, punkt obserwacyjny Dora, Stacja Dorasan. W ciągu dnia obiadokolacja. (Uwaga! Ta wycieczka i jej szczegółowy przebieg zależy od aktualnej sytuacji politycznej na Półwyspie). Następnie powrót do Seulu, a tam pałac Gyeongbokgung, zbudowany przez dynastę Joseon, jedna z największych i najbardziej okazałych budowli tego typu w Korei. W obrębie kompleksu pałacowego wizyta w Muzeum Folklorystycznym i zapoznanie się z tradycją i kulturą Korei. Przed pałacem Gyeongbokgung odbyła się beatyfikacja męczenników koreańskich podczas Mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka w 2014 roku. Następnie wizyta na handlowej ulicy Insadong. Czas wolny, możliwość zakupu tradycyjnych pamiątek z Korei. W ciągu dnia Msza Św. Nocleg. 

Dzień 4
Śniadanie, Następnie wyjazd do Namyang – sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, ołtarz pokoju polskiego artysty Mariusza Drapikowskiego, jedyna na świecie droga ze stacjami koronki do Miłosierdzia Bożego i Różańca. Polskie akcenty w Sanktuarium – rzeźby św. Jana Pawła II, św. Faustyny oraz św. Maksymiliana, który jadąc koleją przez Koreę, zachwycał się przyrodą półwyspu. Ponadto koreańska rzeźba Matki Bożej z Dzieciątkiem. Przejazd do Bundang-dong, wizyta u polskich pallotynów w pierwszym domu zakonników w Korei. Msza św. Zapoznanie się z dziełem duszpasterskim polskich księży pracujących w Korei. Następnie wizyta w kościele św. Jana w Bundang, który stanowi jeden z największych kościołów w Azji. Zwiedzanie różnych części świątyni – Kościół Górny i Dolny, Kaplica Adoracji, rampa (taka jak w Muzeach Watykańskich) oraz certyfikowana przez Watykan kopia Piety Michała Anioła. Powrót do Seulu i dla chętnych wyjście na nocny targ Gwangjiang.

Dzień 5
Śniadanie, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego wybudowane przez pallotynów na wzgórzu „Strażnik Poranka”. Msza św. w sanktuarium, na miejscu m.in. kaplica wykonana przez polskich górali, mozaika Jezusa Miłosiernego. Następnie wyjazd do parku Seoraksan, gdzie znajduje się również kompleks buddyjskich świątyń oraz pomnik Wielkiego Buddy; przy dobrej pogodzie wjazd koleją linową na punkt widokowy. Następnie przejazd nad morze do kurortu Sokcho, wjazd na wieżę widokową. Obiadokolacja w lokalnej restauracji, następnie wizyta na targowisku rybnym. Spacery oraz odpoczynek nad morzem, czas wolny. Nocleg. 

Dzień 6
Śniadanie, następnie przejazd na wyspę Nami - przepiękne miejsce spotkań koreańczyków, gdzie natura żyje w harmonii, podziwianie parku, czas wolny. Powrót do Seulu. Przejazd na lotnisko Gimpo i wylot na wyspę Jeju. Zakwaterowanie, obiaokolacja, nocleg na Jeju.

Dzień 7
Śniadanie, wycieczka po wyspie. Przy dobrej pogodzie widoki na wulkan Halla-San. Zwiedzanie zachodniej części wyspy – droga krzyżowa oraz muzeum związane z irlandzkimi misjonarzami tego regionu. Muzeum chrześcijaństwa z łodzią św. Andrzeja Kima, Msza św., muzeum poświęcone św. Andrzejowi Kimowi. Następnie pola herbaciane Osulloc z możliwością degustacji lodów i kupna produktów (np. kosmetyków) z zielonej herbaty. Jungmun Daepo Coast – wspaniałe formacje skalne powstałe z zastygniętej lawy po wybuchu wulkanu Halla-San. Spacer po drewnianych kładkach z widokiem na charakterystyczne wysokie fale. Obiadokolacja i nocleg na Jeju.

Dzień 8
Śniadanie, zwiedzanie wschodniej części wyspy Jeju. Msza św., kościół Seongsanpo, spacer po niewielkim ogrodzie. Przejazd na wybrzeże do Seongsan Ilchulbong Peak, gdzie pracują poławiaczki małż. Osiedle z tradycyjną dla wyspy zabudową oraz krótka wizyta w katedrze Joonang w mieście Jeju. Obiadokolacja, przelot do Seulu, nocleg.

Dzień 9
Śniadanie, następnie przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki do Korei Południowej.

PROGRAM RAMOWY - KOLEJNOŚĆ MOŻE ULEC ZMIANIE

PO WYPEŁNIENIU FORMULARZA ONLINE, NA PODANEGO MAILA ZOSTANIE AUTOMATYCZNIE PRZESŁANA UMOWA. W MOMENCIE ZAPISU PROSIMY O WPŁATĘ ZALICZKI 40% CENY, DRUGA RATA PŁATNA NA 40 DNI PRZED WYJAZDEM.

CENA OBOWIĄZUJE PRZY ZAPISIE I WPŁACIE ZALICZKI DO 31.03.2024

Cena zawiera:
 • przelot na trasie Wrocław – Seul – Wrocław (z przesiadką) oraz przeloty podczas pobytu w Korei na trasie Seul – Jeju – Seul, z bagażem podręcznym 55x40x23 cm do 8 kg oraz bagązem rejestrowanym 23 kg,
 • transport na miejscu - przejazdy busem lub koleją,
 • 7 noclegów w hotelach ***/**** oraz w Domu Rekolekcyjnym, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 
 • śniadania i obiadokolacje wg programu,
 • opiekę duchową i Msze św., 
 • opiekę pilota wycieczek, 
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł) oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (13 zł), 
 • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 40 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1 000 zł). 
Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, biletów komunikacji publicznej, opłat za przewodnika, zwyczajowych napiwków, słuchawek systemu tour guide  obowiązkowy koszt 450 000 wonów/os., płatne pilotowi.
Uwagi:
 • Przypominamy, iż na miejscu 450 000 wonów / osobę jest płatne pilotowi. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty w banknotach.
 • Na około tydzień przed wylotem Biuro Misja Travel przyśle ostateczne godziny przelotu, które mogą różnić się od podanych w momencie zawarcia umowy
 • Pamiętaj, że pilot grupy może lecieć z innego lotniska niż Twoje lub oczekiwać na grupę w porcie docelowym. Karty pokładowe otrzymasz od naszego przedstawiciela, na lotnisku lub drogą mailową (zależnie od liczby uczestników lecących z danego lotniska).
 • Zalecamy zabrać z sobą na wyjazd telefon z aktywnym roamingiem
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 • walutą w Korei są wony (1000 wonów to ok. 3 zł); w głównych miastach (Seul, Busan) działają liczne kantory, natomiast w mniejszych jedyną opcją wymiany są banki; w trakcie wyjazdu pieniądze można też wymienić na lotnisku lub wypłacić z bankomatu, 
 • paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z wyjazdu,
 • obiadokolacja oznacza posiłek w porze obiadu lub kolacji, 
 • w czasie wycieczki do Korei nie ma żadnych zagrożeń epidemiologicznych, nie są też wymagane dodatkowe szczepienia, 
 • gniazdka są takie same jak w Polsce, również napięcie jest zbliżone (220V), 
 • niektóre hotele i restauracje nie oferują europejskich sztućców, a jedynie pałeczki, dlatego warto rozważyć zabranie z sobą własnych sztućców.

Rezerwuj