Pielgrzymka do Wietnamu *** Rezerwuj

Termin: 31.01.2026 - 13.02.2026 Cena od 11590 PLN
Opis krótki:
Zatoka Ha Long – So Kien - Hoa Lu - Phat Diem - Hanoi - La Vang - Hue - Hoi An - Tra Kieu - My Son - Sajgon - rejs po Mekongu
Program:

Dzień 1
Przyjazd na wybrane lotnisko, odprawy, przelot do Hanoi (z przesiadką) i rozpoczęcie pielgrzymki do Wietnamu. 

Dzień 2

Przylot do Hanoi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu  wyruszymy w podróż do Halong, po drodze będziemy mieli trochę czasu, aby odwiedzić kościół So Kien. Po przybyciu do Halong wyruszymy w rejs przez obowiązkową do zobaczenia zatokę Halong. Ta słynna na całym świecie zatoka jest jednym z najpiękniejszych krajobrazów w Wietnamie, z gigantycznymi skalnymi wysepkami pokrytymi bujną roślinnością górującą nad dziewiczymi wodami zatoki. Zatoka Halong obejmuje około 1900 wysp i wysepek skalistych szczytów, często niezamieszkałych i nieodwiedzanych - spektakularny krajobraz morski, który w 1994 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Lunch będzie serwowany na pokładzie z doskonałymi, świeżo złowionymi owocami morza z zatoki. Podczas zwiedzania jaskiń będziemy mieli okazję posłuchać legendarnych opowieści miejscowej ludności. 
Następnie wieczorem nastąpi powrót do Hanoi, kolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Hoa Lu, jednego z najsłynniejszych miejsc w Wietnamie, które słynie z pięknej roślinności i imponujących wapiennych szczytów, dzięki czemu zyskało miano „Zatoki Halong na lądzie”. Tutaj odkryjemy  dwie świątynie króla Dinh i Le, które pochodzą z X wieku. Po południu popłyniemy łodziami do jaskiń Tam Coc („trzy laguny”) i podziwiać wodny krajobraz oraz gigantyczne formacje skalne. Następnie odwiedzimy słynną katedrę Phat Diem, znaną również jako „katedra z kamienia” w lokalnym języku, dzięki unikalnemu projektowi, przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu dzień rozpoczniemy  od wizyty na placu Ba Dinh, centrum kompleksu Ho Chi Minha (w tym Mauzoleum, Pagody Jednego Filaru i Pałacu Prezydenckiego). Będziemy przechodzić z jednej strony na drugą wielkiego prostokątnego placu, który pozwala na szeroki widok na imponujące mauzoleum. Położone około 2 km na zachód od Jeziora Mieczy mauzoleum Ho Chi Minha ma szczególne znaczenie dla Wietnamczyków, a wewnątrz inspirowanego sowiecką kulturą budynku znajduje się zabalsamowane ciało zmarłego w 1969 roku Ho Chi Minha, często uznawanego za „ojca narodu”. Następnie  wizyta w Świątyni Literatury (Van Mieu w języku wietnamskim), położonej w miejscu znanym niegdyś jako pierwszy uniwersytet w Wietnamie. Zbudowany w 1070 roku przez cesarza Ly Thanh Tong, uniwersytet został otwarty wyłącznie dla książąt i mandarynów. Wewnątrz znajdują się 82 z oryginalnych 116 steli z wygrawerowanymi nazwiskami zwycięzców konkursów doktoranckich. Na zewnątrz, ze swoimi starożytnymi dziedzińcami, ołtarzami i dachami, Van Mieu jest bardzo dobrym przykładem wietnamskiej architektury.
Po południu będziemy mieli okazję doświadczyć życia Hanoi w latach 50. i podróżować przez Starą Dzielnicę rikszą rowerową przez 45 minut. Odkryjemy tętniące życiem ulice „Dzielnicy 36 gildii” - miejsca o niepowtarzalnym uroku i niekończącej się aktywności: rzemieślników, straganów, blacharzy, jubilerów, kaligrafów, stolarzy, mobilnych straganów, wyrobów skórzanych lub rattanowych, ludzi sprzedających wachlarze, przedmioty wotywne, wyroby z laki, jedwab. Przejazd na lotnisko i lot do Hue.  Po przybyciu przejazd do hotelu. Wieczorem  kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 6

Po śniadaniu  śniadaniu przejazd do miejscowości La Vang oddalonej około 60 km na północ od Hue, dawnej cesarskiej stolicy Wietnamu. W 1959 roku – w 300 rocznicę obecności Kościoła w Wietnamie – La Vang zostało oficjalnie ogłoszone narodowym sanktuarium kraju, można powiedzieć "wietnamska Częstochowa". W kwietniu 1961 roku Rada Biskupów Wietnamskich wybrała kościół w La Vang na Narodowy Ośrodek Maryjny. W 1961 roku roku papież Jan XXIII podniósł świątynię do rangi bazyliki. Na przełomie XVIII i XIX wieku miały tu miejsce objawienia maryjne, przypadające na okres okrutnych prześladowań wietnamskich katolików. W 1988 roku papież Jan Paweł II, w czasie kanonizacji 117 męczenników wietnamskich zamordowanych w latach 1745 – 1862  wielokrotnie podkreślił znaczenie kultu Matki Bożej z La Vang. Modlitwa przed figurą Matki Boskiej z La Vang (o wysokości 3,9 m). Nabożeństwo Drogi Krzyżowej pośród 14 figur prezentujących etapy męki Jezusa, możliwość zaczerpnięcia wody ze źródła uznanego za cudowne. 
Po południu wizyta w majestatycznej cesarskiej cytadeli w Hue, zbudowanej w 1804 roku i położonej wzdłuż rzeki Perfumowej. Wyróżniająca się wyglądem przypominającym fortecę i zakorzeniona w samym sercu miasta, Cytadela zajmuje obwód o długości ponad 10 kilometrów. Zainspirowana fortyfikacjami Vaubana, składa się z trzech części: stolicy (Kinh Thanh), Cesarskiego Miasta (Hoang Thanh) i Zakazanego Miasta (Cam Thanh). Chociaż został on w dużej mierze zniszczony w 1968 roku podczas wojny w Wietnamie, wiele dotacji jest obecnie wykorzystywanych do przywrócenia i ożywienia tego bezcennego zabytku. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do mauzoleum Tu Duc, model tradycyjnej sztuki wietnamskiej i jeden z najpiękniejszych zabytków w mieście. Następnie odkryjemy pobliską pagodę Tu Hieu, położoną w rozległym lesie sosnowym i będącą domem dla społeczności mnichów, którzy pozostają bardzo aktywni w swojej codziennej egzystencji. W ogrodzie będzie można zobaczyć grobowce niektórych królewskich mandarynów. Następnie opuścimy Hue i udamy się do Danang. Podróż odbędzie się przez spektakularną „Przełęcz Hai Van”, która oferuje wspaniały panoramiczny widok na zatokę poniżej. Przed przyjazdem do Hoi An zatrzymamy się przy Kościele Koguta. Kolacja, nocleg.

Dzień 8

Rano, po śniadaniu, zwiedzanie kościoła Tra Kieu. Kościół sąsiaduje z XIX-wiecznym klasztorem i cudownym źródłem. Cały kompleks sanktuarium poświęcony jest Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych i został zbudowany w miejscu objawień Matki Bożej w 1895 roku. Następnie udamy się do My Son (co oznacza: „Piękna góra”) - najważniejszego stanowiska archeologicznego Cham w centrum Wietnamu. Pochodzący z okresu od IV do XIII wieku kompleks 70 budynków pokazuje, że cywilizacja Cham była współczesna i raczej bliska cywilizacji Khmerów, co sprawia, że My Son jest równie ważny jak Angkor w Kambodży, Borobudur w Indonezji czy Bagan w Birmie.Po zwiedzeniu okolicy wrócimy do Hoi An a tam czas na relaks podczas rejsu łodzią po rzece Thu Bon. Następnie uciekniemy od zgiełku miasta, podróżując przez wiejskie tereny Hoi An i dotrzemy do Herbal Village, słynącej z pachnących ziół. Po zwiedzeniu bujnych ogrodów zostaniemy ciepło przywitani orzeźwiającym lokalnym koktajlem, a następnie zrelaksujemy  się podczas kąpieli stóp i masażu w spokojnej atmosferze ogrodu. A na kolację będziemy mieli okazję skosztować specjałów z wioski, przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu odwiedzimy Hoi An, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na dobrze zachowane starożytne ulice i domy. Miasto charakteryzuje się harmonią wietnamskich, japońskich, chińskich i francuskich elementów architektonicznych, które można zobaczyć na słynnym japońskim moście, chińskiej świątyni i domu handlowym Tan Ky (który należał do bogatego wietnamskiego kupca 200 lat temu i od tamtej pory jest zachowany w oryginalnym stanie), a także zobaczyć pomnik Kazimierza Kwiatkowskiego - polskiego architekta - który rozpoczął odbudowę Wietnamu po wojnie. Następnie transfer na lotnisko Danang na lot do Ho Chi Minh. Po przylocie na lotnisko przejazd do hotelu. 

Dzień 10

Po śniadaniu przejazd do delty Mekongu i My Tho, rozpoczniemy rejs z wioski rybackiej na rzece Tien, aby odkryć wyspy Long, Lan, Qui i Phung.
Po przepłynięciu rzeki przejście ścieżkami, a następnie odwiedziny w  domu lokalnej rodziny, gdzie spotkamy rolnika i dowiemy się, jak miejscowi uprawiają owoce i warzywa, a następnie skosztujemy tropikalnych owoców z rodziną. Po tej wizycie zanurzymy się dalej w region Ben Tre podczas przejażdżki „Xe Lam” (rikszą) i odkryjemy, jak lokalni rolnicy produkują i przetwarzają orzechy kokosowe, główną gospodarkę regionu. Odwiedzimy lokalny warsztat, aby dowiedzieć się, jak zrobić cukierki kokosowe i wino ryżowe, znajdziemy także czas na degustacje tych smakołyków, delektując się filiżanką ciepłej herbaty miodowej.Następnie wsiądziemy do łodzi wiosłowej, przeplyniemy kanały aby potem zdecydować czy chcemy wybrać się na wycieczkę rowerową czy pieszą wzdłuż sadów owoców tropikalnych. Pod koniec dnia wrócimy do My Tho, gdzie będzie czekał na grupę kierowca. Transfer z powrotem do miasta Ho Chi Minh na kolacje i nocleg.

Dzień 11

Po śniadaniu wyruszymy z Ho Chi Minh City do nadmorskiego miasta Phan Thiet, podróz potrwa ok 3h30. Po drodze odwiedzimy Muzeum Pozostałości Wojennych - pierwsze eksponaty amerykańskiej broni i pojazdów używanych podczas wojny w Wietnamie, wraz ze zdjęciami pokazującymi konsekwencje tej wojny i szczegóły dotyczące używanej broni chemicznej Po przybyciu do Phan Thiet czas wolny na relaks i korzystanie z plaży i atrakcji wodnych. Kolacja w hotelu.

Dzień 12

Po śniadaniu całodzienny wypoczynek na plaży, kolacja, nocleg.

Dzień 13

Po śniadaniu przejazd z Phan Thiet do znanego kiedyś jako Sajgon miasta, zobaczymy historyczne zabytki kolonialnego miasta : stara poczta w Sajgonie, katedra Notre Dame, Pałac Zjednoczenia. Następnie zobaczymy  pagodę Jadeitowego Cesarza. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
Uwaga: - Katedra Notre-Dame jest zamknięta z powodu renowacji do początku 2027 r. - tylko z zewnątrz. Nocleg i kolacja. 

Dzień 14

Przejazd na lotnisko w Ho Chi Minh, rozpocząecie podróży powrotnej do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

 

Data pielgrzymki może się różnić o 2/3 dni w zależności od dostępności biletów lotniczych.

Cena zawiera:
  • przelot Polska – Sajgon/Hanoi – Polska z bagażem podręcznym  i rejestrowym (max. 23 kg), 
  • 2 przeloty wewnętrzne z bagażem rejestrowanym o wadze do 20 kg,
  • 11 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami, 
  • wyżywienie wg programu,
  • przejazdy w Wietnamie klimatyzowanym autobusem lub busem (zależnie od wielkości grupy),  
  • opiekę duchową i codzienne Msze Św., 
  • opiekę pilota wycieczek,
  • woda (butelka 0,5 l / os. / dzień) w trakcie wycieczek, 
  • obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy, 
  • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 60 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 3000 zł).
Cena nie zawiera:
  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, przewodników lokalnych (anglojęzycznych), opłat miejscowych, słuchawek Audio Tour Guide oraz zwyczajowych napiwków dla miejscowej obsługi – obowiązkowy koszt 250 USD / os., płatne pilotowi,
Uwagi:
  • Dodatkowy koszt zbierany na miejscu 250 USD / osobę. Prosimy o przygotowanie odliczonej sumy w banknotach.
  • Na około tydzień przed wylotem Biuro Misja Travel przyśle ostateczne godziny przelotu, które mogą różnić się od podanych w momencie zawarcia umowy
  • Pamiętaj, że pilot grupy może lecieć z innego lotniska niż Twoje lub oczekiwać na grupę w porcie docelowym. Karty pokładowe otrzymasz od naszego przedstawiciela, na lotnisku lub drogą mailową (zależnie od liczby uczestników lecących z danego lotniska)
  • Zalecamy zabrać z sobą na wyjazd telefon z aktywnym roamingiem
  • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

  • paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z wyjazdu i posiadać min. 2 strony wolne na wizy oraz stemple kontroli granicznej.
  • walutą używaną w trakcie wycieczki do Wietnamu jest dong (1 zł = ok. 6500 - 7000 dongów). Dongów nie opłaca się kupować w Polsce, polecamy zabrać dolary amerykańskie, koniecznie w dobrym stanie technicznym oraz tzw. "duże głowy", 
  • polskie karty SIM działają w Wietnamie, jednak koszty połączeń są wysokie - od 7 do nawet 10 zł / minutę, 
  • gniazdka wietnamskie są bardzo podobne do europejskich - nasze urządzenia działają bez kłopotów, 
  • ceny w Wietnamie są niższe od polskich, ale sprzedawcy mogą czasem zawyżać ceny dla gości z Europy. 

Rezerwuj