Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii z ks. dr. Ryszardem Kempiakiem SDB *** Rezerwuj

Termin: 23.09.2022 - 03.10.2022 Cena od
Opis krótki:
Jerozolima - Betlejem - Haifa - Kana Galilejska - Nazaret - Góra Tabor - Jezioro Genezaret – Góra Błogosławieństw - Tabgha – Gadara - Jerash - Amman - Madaba - Góra Nebo - miejsce Chrztu Chrystusa - Macheront - Petra – Wadi Musa - Morze Martwe
Program:

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ IZRAEL + JORDANIA

Program specjalny z ks. dr. Ryszardem Kempiakiem SDB

23.09 - 03.10.2022 (11 dni)

Dzień 1 – 23.09.2022 (piątek)
Przyjazd na lotnisko do Warszawa Chopin. Odprawy, wylot o godz. 6.20 i rozpoczęcie pielgrzymki do Ziemi Świętej. Przelot do Tel Avivu o godz. 11.50, odprawy izraelskie. Przejazd do Jerozolimy. Wejście Starego Miasta. Udział w piątkowej Drodze Krzyżowej. Eucharystia. Wieczorem przejazd do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 2 – 24.09.2022 (sobota)
Śniadanie, wyjazd do Betanii (Msza św.). Później podróż przez Pustynię Judzką nad Jordan do miejsca chrztu Pana Jezusa – uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Następnie wizyta w Jerychu – sykomora Zacheusza oraz panorama Góry Kuszenia. Potem obiad, a na koniec odpoczynek nad Morzem Martwym – możliwość zdrowotnych kąpieli. Powrót do Betlejem, kolacja, nocleg. 

Dzień 3 – 25.09.2022 (niedziela)
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy. Udajemy się do Betfage (Msza św.). Potem nawiedzenie miejsc na Górze Oliwnej – miejsce wniebowstąpienia, kościoły Pater Noster oraz Dominus Flevit (z drogi wspaniałe widoki na Starą Jerozolimę). U stóp wzgórza nawiedzenie Grobu Matki Bożej. Następnie Grota Zdrady, Ogród Oliwny i Kościół Narodów ze Skałą Agonii (czas na modlitwę). Obiad. Po obiedzie Jad Wa Shem – Ain Karem – ojczyzny św. Jana Chrzciciela, kościół Nawiedzenia oraz kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Później Parlament Izraelski i symbol kraju – Menora. Powrót do Betlejem, kolacja i nocleg.

Dzień 4 – 26.09. (poniedziałek)
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy. Nawiedzenie Wzgórza Świątynnego, Ściana Płaczu – najświętsze miejsce dla Żydów. Przejście wzdłuż murów starej Jerozolimy na Syjon: Wieczernik, (Msza św.), Bazylika Zaśnięcia Matki Bożej (z zewnątrz). Obiad w Betlejem. Wizyta na Polu Pasterzy, potem przejazd do centrum Betlejem, zwiedzanie: Bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Plac Żłóbka. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg. 

Dzień 5 – 27.09.2022 (wtorek)
Po śniadaniu  wyjazd do Jerozolimy. Ostatnia wizyta w Bazylice Zmartwychwstania. Jeśli będzie możliwe Msza św. Dalej przejazd do Haify. Po drodze krótki przystanek w Cezarei Nadmorskiej. Potem wizyta na Górze Karmel. Obiad. Przejazd do Kany Galilejskiej – uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w miejscu pierwszego cudu Chrystusa. Przejazd do Nazaretu. Hotel w Nazarecie. Kolacja i nocleg.

Dzień 6 – 28.09.2022 (środa)
Po wczesnym śniadaniu przejazd na Górę Tabor – miejsce Przemienienia Pańskiego. Potem nad Jezioro Galilejskie – przyjazd do Kafarnaum (dom św. Piotra, miejsca nauczania Jezusa), zwiedzanie Tabghy, gdzie nad samym brzegiem znajduje się kościół Prymatu św. Piotra. Następnie wjazd na Górę Błogosławieństw, dalej rejs po Jeziorze Genezaret i obiad z rybą św. Piotra. Magdala – Msza św. Przejazd do hotelu w Nazarecie, kolacja, nocleg. 

Dzień 7 – 29.09.2022 (czwartek)
Wczesne śniadanie, Msza św. w Nazarecie. Przejazd do przejścia granicznego z Jordanią. Odprawy – przekroczenie granicy – dalej Um Qais (Gadara) – Jerash – przejazd do Ammanu. Hotel. Kolacja i nocleg.

Dzień 8 – 30.09.2022 (piątek)
Po śniadaniu – Amman – Madaba – jordańskie centrum mozaik w okresie bizantyjskim, jak i obecnie. Słynącego z najstarszej mapy mozaikowej świata uwzględniającej Jerozolimę.  – Góra Nebo, skąd Mojżesz po raz pierwszy pokazał Izraelitom Ziemię Obiecaną – Kanaan. –Przejazd do hotelu w Wadi Musa (Petrze) na nocleg i kolację.

Dzień 9 – 01.10.2022 (sobota)
Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Petry – wykutego w skałach miasta Nabatejczyków, które przeżywało swoją świetność od 300 do 100 lat p.n.e. Od lipca 2007 roku Petra znajduje się na prestiżowej liście Siedmiu Nowych Cudów Świata. Kolacja i nocleg. 

Dzień 10 – 02.10.2022 (niedziela)
Po wczesnym śniadaniu wyjazd z Petry. Miejsce chrztu (Jordan) – Macheront. Potem przejazd do centrum miasta Ammanu, krótkie zwiedzanie starożytnej Filadelfii: rzymski amfiteatr, cytadela. Obiad. Następnie możliwość obejrzenia z zewnątrz meczetu króla Abdullaha. Przejazd do hotelu w Ammanie. Kolacja i nocleg.

Dzień 11 – 03.10.2022
Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko  w Ammanie i wylot do Polski (Warszawa-Modin). Zakończenie pielgrzymki

 

Cena zawiera:
 • przelot Warszawa Chopin – Tel-Awiw / Amman – Modlin z bagażem podręcznym 40x20x25 cm, 
 • przejazdy wg programu klimatyzowanym autobusem, 
 • 10 noclegów w hotelach *** w pokojach 2/3-osobowych z łazienkami, 
 • 10 śniadań, 6 obiadów (w tym jeden z rybą św. Piotra) i 10 kolacji,  
 • rejs po jeziorze Genezaret, 
 • opiekę duchową oraz Msze św.,  
 • opiekę pilota,  
 • wizę jordańską,
 • test PCR po wylądowaniu w Izraelu, 
 • ubezpieczenie Standard + Choroby Przewlekłe w firmie Signal Iduna (KL 60 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł). 
Cena nie zawiera:
 • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (1190 zł),
 • dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej i Jordanii (w tym od skutków chorób przewlekłych, nowotworowych oraz zakażenia, śmierci lub kwarantanny z powodu COVID-19), które musi być wykupione w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel oraz  dobrowolnego podwyższenia kwoty gwarancyjnej ubezpieczenia kosztów leczenia,
 • ewentualnej dopłaty do bagażu rejestrowego 20 kg (459 zł), 
 • ewentualnej dopłaty do dodatkowego bagażu 55x40x20 cm, max. 10 kg (165 zł), możliwość dodania bagażu tylko w momencie rezerwacji pielgrzymki do Izraela i Jordanii, 
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł) oraz obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy (13 zł), 
 • dobrowolnej dopłaty za gwarancję miejsca obok siebie w samolocie (120 zł/os. za lot w obie strony), 
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, przewodników lokalnych, opłat granicznych i miejscowych, parkingów, napiwków dla kierowców i obsługi hotelowej – koszt 350 dolarów/os., płatne pilotowi. 
Uwagi:
 • Dodatkowy koszt zbierany na miejscu 350 USD/os. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty w banknotach.
 • Na około tydzień przed wylotem Biuro Misja Travel przyśle ostateczne godziny przelotu, które mogą różnić się od podanych w momencie zawarcia umowy
 • Pamiętaj, że pilot grupy może lecieć z innego lotniska niż Twoje lub oczekiwać na grupę w porcie docelowym. Karty pokładowe otrzymasz od naszego przedstawiciela, na lotnisku lub drogą mailową (zależnie od liczby uczestników lecących z danego lotniska)
 • Zalecamy zabrać z sobą na wyjazd telefon z aktywnym roamingiem
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 • zaliczka w wysokości 1500 zł, płatna w ciągu 24h od momentu rezerwacji,
 • aby wjechać do Izraela, niezbędny jest paszport ważny min. 6 miesięcy od dnia powrotu; paszporcie nie można posiadać śladu wizyty w Arabii Saudyjskiej, Iranie, Indonezji, Syrii i Libanie,
 • podczas kontroli na granicy Izraela pielgrzymom nie są wbijane stemple do paszportu, otrzymują oni w zamian niewielkie kartki, które należy zachować do dnia wylotu,
 • śniadania w trakcie pielgrzymki do Izraela i Palestyny – w formie bufetu (kuchnia bliskowschodnia),
 • kolacje – ciepłe, 2- lub 3-daniowe,
 • osoby zainteresowane kąpielą w Morzu Martwym prosimy o zabranie z Polski dodatkowych ręczników; wzięcie ręczników hotelowych może wiązać się z dodatkową opłatą, naliczaną przez hotel, 
 • gniazdka elektryczne – jak w Polsce, 
 • strefa czasowa: +1h (12.00 w Warszawie to 13.00 w Jerozolimie),
 • ceny w Izraelu są średnio 2-krotnie wyższe niż w Polsce, Palestyna jest nieco tańsza; walutą w obu krajach jest szekel, natomiast w wielu miejscach w trakcie pielgrzymki można również płacić dolarami.

Rezerwuj