Dzień 1
Przyjazd na wybrane lotnisko, odprawy i nocny przelot do stolicy Armenii - Erywania.
Dzień 2
Lądowanie w stolicy Armenii,odprawy, śniadanie. Potem wyjazd na zwiedzanie Erywania m.in. Kaskada – niezwykle ciekawe połączenie 2 780 schodów, założeń ogrodowych i fontann, forteca Erebuni z VIII wieku p.n.e., Pomnik i Muzeum Ludobójstwa Ormian, Opera, Plac Republiki oraz Muzeum Manuskryptów Matenadaran. Kolacja i nocleg w stolicy.
Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd do Geghard – klasztoru ormiańskiego Świętej Włóczni położonego w majestatycznych górach Armenii - cudowne chaczkary, cele mnichów i kaplice wykute w skałach, główna świątynia słynąca ze wspaniałego echa. Przejazd do nieodległej Garni – jedynej pogańskiej świątyni, jaką odwiedzamy w trakcie pielgrzymki do Armenii, a pochodzącej z czasów rzymskich i poświęconej bogini Mitrze. Wizyta w piekarni tradycyjnego ormiańskiego chleba - lawaszu. Powrót do hotelu w Erywaniu, kolacja.
Dzień 4
Śniadanie, wyjazd do Eczmiadzyna (Wagharshapat) zwanego „ormiańskim Watykanem”, siedziby Katolikosa, głowy Kościoła ormiańskiego. Zwiedzanie Katedry Świętego Eczmiadzynu, dwóch słynnych bazylik – kościoła św. Gajane i kościoła św. Hripsime oraz położone przy katedrze Muzeum, w którego skarbcu przechowywany jest fragment Arki Noego oraz Włócznia Longinusa. Wizyta w ruinach katedry w Zvartnots (zbudowanej w VII wieku), z której rozpościera się widok na Ararat. Odwiedziny również w pzylegającym do ruin muzeum, prenetującym m.in. makietę tej potężnej, średniowiecznej budowli. Powrót do Erywania, wizyta w fabryce ormiańskiego koniaku, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o tym trunku. Kolacja i nocleg w stolicy.
Dzień 5
Po śniadaniu wycieczka do wschodniej części Armenii, przyjazd do Noratus, małego miasteczka znanego z cmentarza z największą kolekcją ormiańskich chaczkarów - krzyżów rzeźbionych w kamieniu. Dalszy przejazd do klasztoru Hajrawank, a dalej do Sewanawanku - zbudowanego 1300 lat temu na wyspie na Jeziorze Sewan. Kolacja i nocleg w okolicy Jeziora Sewan, zwanego "Bajkałem Armenii".
Dzień 6
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do prowincji Tawusz. Zwiedzanie dwóch klasztorów, górujących nad okolicą i wpisanych na Listę Dziedzictwa Unesco - Goszawank z końca XII wieku, który przez lata był jednym z najważniejszych ośrodków nauki ormiańskiej oraz miejscem przechowywania cennych manuskryptów. Dalej przejazd do kompleksu klasztornego Hagartsin, składającego się z kilku świątyń - św. Grzegorza, Matki Boskiej i św. Stefana. Powrót na kolację i nocleg.
Dzień 7
Po śniadaniu wycieczka do dwóch kolejnych klasztorów północnej Armenii - Sanahin i Haghpat. Nazwa Sanahin oznacza starszy od innego i zapewne odnosi się do starszeństwa nad klasztorem Haghpat, choć oba mają ok. 1100 lat. Potem wyjazd w drogę powrotną do Erywania na kolację i nocleg, po drodze możliwość podglądania typowej prowincji Armenii.
Dzień 8
Śniadanie i przejazd do jednego z najważniejszych miejsc dla historii chrześcijaństwa - Khor Virap. Tutaj Armenia została ochrzczona na początku IV wieku jako pierwszy kraj na świecie. Jeśli pogoda pozwoli z klasztoru towarzyszyć nam będą wspaniałe widoki na stronę turecką i na biblijny Ararat. Dalszy przejazd na południe Armenii do ukrytego wśród wąwozów klasztoru Norawank. W drodze powrotnej do stolicy postój w Areni - w miejscu, gdzie zaczęła się historia winiarstwa, to najstarsza odkryta winiarnia na świecie, mająca ponad 6 000 lat. Powrót do Erywania na ostatnią kolację.
Dzień 9
We wczesnych godzinach porannych śniadanie w formie pakietu i transfer na lotnisko, powrót samolotem do Polski. Lądowanie, zakończenie pielgrzymki do Armenii.