Pielgrzymka do Chin i Tybetu *** Rezerwuj

Termin: 10.10.2025 - 23.10.2025 Cena od 18899 PLN
Opis krótki:
Pekin (Plac Tiananmen – Zakazane Miasto – Wielki Mur) – Pingyao – Xian – Armia Terakotowa – Xining - Lhasa (Pałac Potala, Norbulingka, Dżokhang, Barkhor) - jezioro Yamdrok - Chengdu (Instytut Pandy Wielkiej, Jinli)
Program:

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, odprawy i przelot do Pekinu. 

Dzień 2
Przylot do Pekinu, odprawy chińskie i rozpoczęcie zwiedzania. Przejazd do Pałacu Letniego – kompleksu parkowo-pałacowego, w którym latem wypoczywali cesarze z dynastii Qing.  Kolacja w jednej z pekińskich restauracji, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 3 
Śniadanie, przejazd na Plac Tiananmen – miejsce wielu ważnych wydarzeń z historii Chin, w tym tragedii z 1989 roku. Wejście do Zakazanego Miasta – zwiedzanie Pałacu Cesarskiego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Był on rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Później Park Jingshan z panoramą miasta i Cesarskiego Pałacu ze słynnego Wzgórza Węglowego. Następnie nawiedzenie kościoła Xishiku. Kolacja i nocleg w Pekinie. 

Dzień 4 
Po śniadaniu przejazd na przedmieścia Pekinu i zwiedzanie uznanego za jeden z cudów świata Wielkiego Muru, spacer po jednym z zachowanych i odtworzonych odcinków muru. Później powrót do Pekinu, przejazd na dworzec kolejowy. Przejazd szybkim pociągiem do Pingyao. Tam transfer z dwrca do hotelu, kolacja, nocleg. 

Dzień 5
Śniadanie, Msza św. oraz zwiedzanie Pingyao: Stare Miasto z murami miejskimi. Ich długość sięga sześciu kilometrów, a pierwsze umocnienia budowano już w IX-VIII wieku p.n.e. Na koniec wizyta w unikatowej atrakcji, jaką jest starożytny bank. 
Po południu wyjazd szybką koleją do Xi'an. Tam kolacja i nocleg. 

Dzień 6
Śniadanie, wyjazd do muzeum Armii Terakotowej. Odwiedziny jednego z najsłynniejszych miejsc w Azji, zbioru kilku tysięcy terakotowych żołnierzy, którzy mieli strzec nagrobka pierwszego cesarza Chin. Przejazd do centrum miasta, wizyta w Pagodzie Dzikiej Gęsi (świątyni buddyjskiej) oraz na murach miejskich. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej. Kolacja i nocleg. 

Dzień 7
Śniadanie, przejazd szybkim pociągiem do Xining, miasta nazywanego wrotami do Tybetu. Miasto, liczące wraz z aglomeracją 2 mln mieszkańców, położone jest w prowincji Amdo. Tu właśnie niedaleko stąd, w wiosce Takcer, urodził się XIV Dalajlama. 
Wizyta w Wielkim Meczecie, później przejazd na kolację i nocleg. 

Dzień 8
Śniadanie, zwiedzanie tybetańskiego klasztoru Kumbum, zwanego również świątynią Ta'er. Został on założony w XVI wieku w wąskiej dolinie Lusar, w historycznym regionie Tybetu - Amdo. Co ważne: nadrzędnym monastyrem dla Kumbum jest klasztor Drepung, położony tuż obok Lhasy. Przed chińską inwazją przebywało tu ok. 3600 mnichów, dziś ta liczba jest aż 9-krotnie mniejsza. Co więcej: Chińczycy wymusili podział mnichów na cztery obiekty. 
Później transfer na dworzec i przejazd nocnym pociągiem Koleją Tybetańską do Lhasy

Dzień 9 
Przyjazd do Lhasy w godzinach popołudniowych, podczas drogi pociągiem możliwość podziwiania niesamowitych widoków. Kolej tybetańska liczy niespełna 2000 kilometrów. Pierwszy jej odcinek oddano jeszcze w latach 80., a całość: w 2006 roku. To najwyżej położona linia kolejowa na świecie, a koszt jej budowy jest szacowany na nico ponad 4 miliardy dolarów. Położona na trasie stacja Tanggula jest najwyżej położonym przustankiem kolejowym na świecie. Natomiast najwyższy punkt Kolei Tybetańkiej leży cztery metry wyżej. 
Wieczorem kolacja i nocleg w Lhasie. 

Dzień 10
Śniadanie, zwiedzanie Lhasy - wizyta w Pałacu Potala, który dominuje nad miastem. Pałac był siedzibą Dalajlamów aż do 1959, kiedy to Dalajlama XIV został zmuszony do ucieczi przed chińskimi okupantami (do dziś mieszka w Indiach). To najwyżej położony (3700 m. n.p.m.) pałac na świecie, a do chińskiej agresji był też największym budynkiem mieszkalnym (dziś to muzeum). Następnie Norbulingka, czyli tybetański Ogród Skarbów. Jest on położony kilka km od centrum Lhasy i pochodzi z XVIII wieku. Była to letnia rezydencja dalajlamów, ale kilka lat przed ucieczką Dalajlamy do Indii, ukończono nowy pałac. Obie budowle solidnie ucierpiały podczas najpierw chińskich ostrzałów, a potem w latach Rewolucji Kulturalnej. Odbudowa rozpoczęła się dopiro w XXI wieku.
Przejazd na kolację i nocleg. 

Dzień 11
Śniadanie, zwiedzanie najstarszej buddyjskiej świątyni w Tybecie - Dżokhang. Monastyr wzniesiono w VII wieku; aż do początku okupacji pełnił rolę jednego z najważniejszych centrów tybatańskiej odmiany buddyzmu. To właśnie tu, ponad 1300 lat temu, TYbet zawarł porozumienie z sąsiednim Nepalem, czego skutkiem był ślub króla Tybetu z nepalską księżniczką. To dla niej przeniesiono stolicę do Lhasy i zbudowano tam pierwsze świątynie buddyjskie. Ten kres uważany jest za oficjalny początek buddyzmu w Tybecie. 
Później powrót do Lhasy i spacer ulicą Barkhor, która mieści się w centrum starego miasta. Czas na kupienie pamiątek. Na koniec dnia wizyta w tybetańskim klasztorze buddyjskim Sera, który położony jest na przedmieściach Lhasy. Przejazd na kolację i nocleg.

Dzień 12
Śniadanie i przejazd nad jezioro Yamdrok - jedno z trzech największych jezior w Tybecie i największe jezioro na północnym pogórzu Himalajów. Ma ono ponad 72 km długości. Wpadają do niego setki niewielkich strumieni, zasilanych topniejącym śniegiem, a wypływa tylko jedena rzeka - na samym zachodnim krańcu jeziora. Nazwa akwenu - oczywiście od koloru wody - oznacza "Turkusowe Jezioro".
Później wizyta u tybetańskiej rodziny, kolacja i nocleg. 

Dzień 13
Śniadanie, przejazd na lotnisko i lot do Chengdu. Wizyta w Instytucie Pandy Wielkiej. W mieście i jego najbliższych okolicach znajduje się 7 rezerwatów i 9 parków krajobrazowych, gdzie żyje łącznie niemal 1/3 procent populacji pandy wielkiej.
Następnie spacer po ulicy Jinli i wizyta w lokalnej herbaciarni. Przejazd na kolację i nocleg. 

Dzień 14
Śniadanie, przejazd na lotnisko i lot powrotny do Polski. 

Cena zawiera:
  • przeloty Warszawa – Pekin; Chengdu - Warszawa z bagażem podręcznym (55x40x23 cm) i rejestrowanym 23 kg (loty z przesiadką), 
  • lot wewnętrzny Lhasa - Chengdu z bagażem podręcznym i rejestrowanym,
  • przejazdy w Chinach klimatyzowanym autobusem lub busem (zależnie od wielkości grupy),
  • przejazdy pociągami zgodnie z programem, 
  • noclegi w hotelach ***/****, pokoje 2-osobowe z łazienkami, jeden nocleg w pociągu,
  • wyżywienie zgodne z programem, 
  • opiekę duchową, 
  • opiekę pilota wycieczek, 
  • obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy, 
  • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 60 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 3000 zł).
Cena nie zawiera:
  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, przewodników lokalnych, opłat miejscowych, napiwków dla miejscowej obsługi (kierowcy, przewodnicy, bagażowi, boye) oraz słuchawek Tour Audio Guide – obowiązkowy koszt 400 USD/os., zbierane przez pilota. 
Uwagi:
  • Dodatkowy koszt zbierany na miejscu 400 USD / osobę. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty w banknotach
  • Na około tydzień przed wylotem Biuro Misja Travel przyśle ostateczne godziny przelotu, które mogą różnić się od podanych w momencie zawarcia umowy. Loty mogą być realizowane danego dnia innymi rejsami, niż wskazanymi w umowie, również z przesiadką
  • Pamiętaj, że pilot grupy może lecieć z innego lotniska niż Twoje lub oczekiwać na grupę w porcie docelowym. Karty pokładowe otrzymasz od naszego przedstawiciela, na lotnisku lub drogą mailową (zależnie od liczby uczestników lecących z danego lotniska).
  • Zalecamy zabrać z sobą na wyjazd telefon z aktywnym roamingiem
  • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

  • aby wjechać do Chin, niezbędny jest paszport ważny min. 6 miesięcy, licząc od dnia powrotu,
  • aby być uczestnikiem pielgrzymki do Chin, należy mieć w paszporcie wolne min. 2 strony na pieczątki służb granicznych, 
  • śniadania w trakcie pielgrzymki do Chin – w formie bufetu (kuchnia chińska i europejska), może nie być dostępnej kawy w bufecie śniadaniowym,
  • kolacje – kilkudaniowe, ciepłe; w cenie kolacji zawarta jest herbata oraz jedna szklanka napoju (do wyboru woda, napoje gazowane lub piwo), 
  • Chiny są bezpiecznym krajem, a miejscowi odnoszą się przyjaźnie do gości z Europy,
  • waluty zachodnie (najlepiej dolary, ale przyjmowane są również euro, funty itp.) można wymienić w chińskim banku; część dużych sklepów akceptuje płatność walutami zachodnimi; banknoty przeznaczone do wymiany muszą być w dobrym stanie technicznym, a dolary – z tzw. „dużymi głowami”. Powszechne jest używanie płatności mobilnych typu Alipay. 

Rezerwuj