LINK DO ZAPISÓW: https://grupy.misjatravel.pl/chojnice
Dzień 1 13.02
Przyjazd na lotnisko w Gdańsku, odprawy, przelot do Tokio (z przesiadką). Rozpoczęcie pielgrzymki do Japonii.
Dzień 2 14.02
Przylot do Tokio o godz. 11:45, przejazd do hotelu w centrum miasta, zakwaterowanie. Spacer po Tokio: dzielnica Shibuya wraz z jednym z najbardziej znanych skrzyżowań na świecie, następnie przejazd na Harajuku - dzielnicy słynącej z obecności subkultur i nocnego życia. Obiadokolacja i nocleg w Tokio. W ciągu dnia Msza Św.
Dzień 3 15.02
Po śniadaniu przejazd do katedry tokijskiej, Msza Św., następnie przejazd na zwiedzanie jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Japonii – góra Fudżi (święta góra Japończyków). Widoki na najwyższy szczyt Japonii, jeśli warunki pogodowe pozwolą wjazd do tzw. „piątej stacji”. Potem spacer po Tokio, przejazd do najbardziej reprezentacyjnych części stolicy Japonii: plac przed Pałacem Cesarskim: słynny "podwójny" most Nijubashi wraz z widokiem na zabudowania pałacowe (głównej rezydencji Cesarza Japonii). Spacer przez biznesową dzielnicę Otemachi i Marunouchi do luksusowej dzielnicy Ginza. Kolacja, a po niej podziwianie jednej z największych metropolii świata z wieży widokowej. Nocleg.
Dzień 4 16.02
Śniadanie i przejazd w okolice Nagasaki superszybkim pociągiem Shinkansen. Przejazd wzłuż wybrzeża do Parku Narodowego Unzen – Amakusa, w masywie wulkanu Unzen, znanego z filmu Martina Scorsese „Milczenie”. zakwaterowanie w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim – typowy ryokan z onsenem, czyli łaźniami z gorącą wodą pochodzenia wulkanicznego. Spacer do miejsc martyrologii chrześcijan na obszarze wulkanu. Msza św. przy pomniku upamiętniającym Męczenników. Podziwianie zjawisk wulkanicznych, m.in.: gorących źródeł, fumarol i wyjątkowych form wulkanicznych. Wieczorem uroczysta japońska kolacja w tradycyjnych strojach. Poznanie tradycyjnej formy wypoczynku japońskiego, możliwość zdrowotnych kąpieli w siarkowych źródłach. Nocleg w okolicy wulkanu Unzen.
Dzień 5 17.02
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Nagasaki, miasta związanego z postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego: Klasztor w Hongochi – Niepokalanów Japoński z kościołem – jedno z najważniejszych dzieł św. Maksymiliana w Japonii, muzeum z wieloma eksponatami poświęconymi Świętemu: cela w której mieszkał, maszyny drukarskie, miejsce wydawnictwa japońskiego „Rycerza Niepokalanej”, bogata wystawa fotografii. Msza św., grota z Lourdes zbudowana przez św. Maksymiliana przy klasztorze. Wizyta w kościele Oura, najstarszy kościół w Japonii i pierwsze miejsce pobytu św. Maksymiliana Kolbego w Nagasaki, dom w którym mieszkał święty. Zwiedzanie wystawy poświęconej działalności polskiego świętego oraz japońskim chrześcijanom (często zmuszonym do ukrywania się). Muzeum i pomnik 26 męczenników: Pawła Miki i towarzyszy, odwiedzone przez Jana Pawła II oraz Matkę Teresę. Wizyta w Muzeum Bomby Atomowej, hipocentrum wybuchu bomby oraz spacer do Parku Pokoju. Powrót do hotelu, obiadokolacja, możliwość zdrowotnych kąpieli w onsenach i nocleg w okolicy wulkanu Unzen.
Dzień 6 18.02
Śniadanie, Msza św. na Unzenie, następnie przejazd do Kioto do dzielnicy Arashiyama na przedmieściach Kyoto znanej z piękna swojej przyrody. Wejście na zamieszkałą przez małpy górę Iwatayama – podziwianie panoramy miasta. Przejście przez charakterystyczny most Togetsukyo. Zwiedzanie buddyjskiej świątyni zen Tenryuji oraz kultowego bambusowego gaju. Przejazd zabytkowym pociągiem Sagano Romantic Train – trasa widokowa biegnąca wzdłuż rzeki Hozugawa. Potem przejazd do Osaki na kolacja w lokalnej restauracji oraz spacer po centrum miasta, powrót do Kioto na nocleg.
Dzień 7 19.02
Śniadanie, Msza Św. w kościele św. Ignacego, następnie przebierzemy się w tradycyjne kimona i udamy na pokaz parzenia tradycyjnej hebaty japońskiej - Kyoto słynie z tych wyjątkowych ceremonii. Następnie przejazd pociągiem Shinkansen do Akity, miejsca objawień Matki Bożej. Obiadokolacja i nocleg w Akicie.
Dzień 8 20.02
Śniadanie, pobyt w Akicie. Wizyta w Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej Płaczącej. Klasztor, w którym Agnieszce Katsuko Sasagawa objawiła się Matka Boża. Słynna figura Matki Bożej płaczącej z Akity. Objawienia z 1973 r. określane są jako kontynuacja objawień fatimskich. Msza Św. Nastęonie przejazd do Tokio - w pociągu typowy posiłek japoński - bento. Zakwaterowanie w hotelu.Wieczorem rejs kolacyjny w tradycyjnej łodzi yakatabune, które są obecne w Tokio do Ery Edo. Nocleg w Tokio.
Dzień 9 21.02
Śniadanie, przejazd na lotnisko, lot na Filipiny. Po wylądowaniu zwiedzanie stolicy, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Manili. W ciągu dnia Msza Św.
Dzień 10 22.02
Śniadanie, następnie przejazd na lotnisko Manila Ninoy. Lot do El Nido, miasta leżącego na przepięknej wyspie Palawan będącego popularnym punktem wypoczynkowym. Zakwaterowanie w nadmorskim kurorcie. Kolacja powitalna z regionalną muzyką i tańcami (folklor filipiński) i nocleg. W ciągu dnia Msza Św.
Dni 11-12 23-24.02
Czas wolny - każdego dnia śniadanie i kolacja. Dni spędzone na magicznej wyspie Palawan, czas wolny na niespieszne spacery, kosztowanie miejscowej kuchni, owoców, plażowanie i kąpiele. W trakcie czasu wolnego wypoczynek na malowniczej plaży oraz wycieczka – El Nido Island Hopping Tour, połączony z obserwowaniem morskiego życia –rejs w poszukiwaniu delfinów oraz diugoniów. Możliwość nurkowania, aby oglądać podwodne życie z bliska. Lunch na pokładzie łodzi. Przejazd do tradycyjnej wioski filipińskiej. W ciągu dnia Msza Św.
Dzień 13 25.02
Śniadanie. Lot do Manili. Następnie wycieczka do wodospadów Pagsanjan Falls połączona ze spływem po rzece. Wodospad Pagsanjan, znany też jako wodospad Cavinti, to jeden z najsłynniejszych na Filipinach. Jest on położony w leżącej obok Manili prowincji Laguna, a kaskada jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych regionu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg w Manili. W ciągu dnia Msza Św.
Dzień 14 26.02
Śniadanie, Msza Św., przejazd na lotnisko, następnie lot powrotny do Europy.
Dzień 15 27.02
Lądowanie w Gdańsku. Zakończenie pielgrzymki.