Pielgrzymka do Meksyku z Jackiem Bukowskim ***/**** Rezerwuj

Termin: 07.01.2024 - 17.01.2024 Cena od
Opis krótki:
Miasto Meksyk - bazylika Matki Bożej z Guadalupe - Teotihuacan - Cholula - Tonantzintla - Puebla - jaskinie Cacahuamilpa - Taxco - wypoczynek
Program:

Dzień́ 1
Zbiórka  na lotnisku. Msza św. na lotnisku przed odprawą Przelot do Meksyku. Odprawy meksykańskie, transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja.

Dzień́ 2
Śniadanie. Przejazd na Plac Trzech Kultur – symboliczne miejsce powstania rasy metyskiej. Tutaj upadł ostatni bastion aztecki przed Hiszpanami. Wizyta Zocalo – największy i najważniejszy plac w Mieście Meksyk. Przejazd, między innymi, do Katedry Metropolitańskiej, największej i najstarszej na kontynencie amerykańskim, z barokowymi ołtarzami i kaplicami. Znajduje się tu słynna figura Jezusa Chrystusa od Trucizny, Ołtarz Królów, pomnik św. Jana Pawła II. Spacer Deptaklem Madero, Pałac Sztuk Pięknych. Przejazd na południe miasta do Xochimilco – kanały wodne,  które pamiętają czasy Azteków. Godzinny rejs połączony z kolacją na łodziach. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe – zapoznanie z kompleksem bazylik - Stara Bazylika, Nowa Bazylika z wizerunkiem NMP z Guadalupe. Parafia Antyczna Idian – gdzie pochowany jest Indianin Jan Diego, jemu objawiła się̨ Panienka z Guadalupe. Przejazd do Teotihuacan – jedno z najstarszych i największych miast, rozwijające się między I a VII wiekiem n.e. Dalsze zwiedzanie, m.in. Piramida Słonica, Piramida Księżyca, Pałac Pierzastych Muszli, oraz słynna Droga Zmarłych. Wizyta w warsztacie obsydianu, zapoznanie z zasadami obróbki tego szlachetnego kamienia wulkanicznego. Kolacja przy Piramidach, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd w kierunku Puebla, jednego z piękniejszych miast kolonialnych, słynącego z lokalnych słodyczy i ceramiki. Po drodze postój w Cholula, tutaj Hiszpanie wybudowali kościół na jednej największych piramid w Ameryce. Przejazd do Tonantzintla, malutkie pueblo – zapoznanie z barokiem indiańskim z niesamowitymi wzorami i kolorami. Dojazd do Puebla. Spacer po centrum miasta – Katedra, Kościół Santo Domingo z Kaplicą Najświętszej Marii Różańcowej, słodka uliczka. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Taxco. Po drodze zwiedzanie jaskiń Cacahuamilpa, jedna z najpiękniejszych i największych w centrum Meksyku z imponującymi stalaktytami i stalagmitami. Później wizyta w sklepie i warsztacie srebra, zapoznanie z technikami obróbki tego szlachetnego metalu oraz degustacja lokalnego drinka Berta. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Wyjazd do centrum miasta taksówkami typu VW Garbus. Zwiedzanie centrum Taxco - kościół Santa Prisca, wybudowany przez ojca dla syna, typowy styl baroku meksykańskiego, przebogate kipiące złotą dekoracją kaplice i Ołtarz Główny. Później Plac Główny Taxco - typowy centralny plac małego meksykańskiego miasteczka. Po południu przejazd do miejscowości położonej na wybrzeżu. Hotel All inclusive od obiadu. Nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Po południu rejs statkiem po Zatoce Diamentowej oraz udział w widowisku na Quebradzie. Nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Nocleg.

Dzień 9
Śniadanie. Obiad w hacjendzie Vista Hermosa (miejsce pamięta czasy Cortesa), byłą to jedna z pierwszych fabryk, która zajmowała się produkcją cukru z trzciny cukrowej. Dzisiaj jest hotelem. Po obiedzie przejazd do Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 10
Śniadanie. Wyjazd do Muzeum Antropologii – największe i najlepsze Muzeum Kultur Prehiszpańskich, odwiedziny w najważniejszych salach m.in. kultur mieszkańców Tenochtitlan – dzisiejszego Miasta Meksyk, Kultura Teotihuacana, miasto Tula. Przejazd do Bazyliki – msza pożegnalna, obiad. Potem transfer na lotnisko, odprawy i przelot powrotny.

Dzień 11 Lądowanie w Polsce. Zakończenie pielgrzymki do Meksyku. 

Cena zawiera:
 • przeloty do Meksyku i z powrotem wraz z bagażem rejestrowym 23kg oraz podręcznym (55x35x25 cm oraz druga sztuka 40x30x15 cm, łącznie 12 kg), 
 • przejazdy w Meksyku autobusem, 
 • noclegi w hotelach ***/****, pokoje 2-osobowe z łazienkami,  
 • hotele nad oceanem w formule All Inclusive,
 • śniadania oraz obiady i kolacje wg programu, 
 • opiekę duchową i Msze św., 
 • opiekę pilota wycieczek,
 • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 40 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł),
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł) oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (13 zł), 
 • godzinny rejs w Xochimilco połączony z obiadem na statku przy akompaniamencie los mariachis oraz wjazd garbuskami do centrum Taxco.
Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, przewodnika w języku polskim w Meksyku, napiwków dla obsługi hotelowej, kierowców i pozostałej obsługi miejscowej, opłat miejscowych oraz słuchawek tour guide dla każdego uczestnika – obowiązkowy koszt 200 USD/os., płatne pilotowi,
Uwagi:
 • Dodatkowy koszt zbierany na miejscu 200 USD / osobę
 • Na około tydzień przed wylotem Biuro Misja Travel przyśle ostateczne godziny przelotu, które mogą różnić się od podanych w momencie zawarcia umowy
 • Pamiętaj, że pilot grupy może lecieć z innego lotniska niż Twoje lub oczekiwać na grupę w porcie docelowym. Karty pokładowe otrzymasz od naszego przedstawiciela, na lotnisku lub drogą mailową (zależnie od liczby uczestników lecących z danego lotniska).
 • Zalecamy zabrać z sobą na wyjazd telefon z aktywnym roamingiem
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 • aby wjechać do Meksyku, niezbędny jest paszport ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu z Meksyku
 • strefa czasowa – Meksyk jest podzielony na 3 strefy czasowe (7, 8 i 9 h później w stosunku do Polski)
 • napięcie w gniazdkach to 110V, ale większość hoteli zapewnia dla turystów gniazdka z napięciem 220V; dla pewności uczestnikom pielgrzymki do Meksyku zalecamy zabranie z Polski adapterów
 • do Meksyku najlepiej zabrać dolary amerykańskie, aby na miejscu wymienić je na nowe peso meksykańskie (można to zrobić w bankach i kantorach). 
 • aby uczestniczyć w wycieczce do Meksyku, nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia na typowe choroby tropikalne
 • na miejscu zalecamy picie wody butelkowanej
 • warto zabrać z Polski krem z wysokim filtrem UV, okulary przeciwłoneczne i nakrycie głowy

Rezerwuj