Pielgrzymka do Chin *** Rezerwuj

Termin: 18.09.2024 - 28.09.2024 Cena od 10899 PLN
Trasa wycieczki:
Pekin, Chiny Szanghaj, Chiny Xian, Shaanxi, Chiny Sheshanzhen, Songjiang, Szanghaj, Chiny Luzhi, Wuzhong District, Suzhou, Jiangsu, Chiny Suzhou, Jiangsu, Chiny Luoyang, Henan, Chiny
Opis krótki:
Pekin (Plac Tiananmen – Zakazane Miasto – Wielki Mur – Świątynia Nieba) – Pingyao – Xian – Armia Terakotowa – groty Longmen – klasztor Shaolin – Szanghaj – Sheshan
Program:

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, odprawy i przelot do Pekinu. 

Dzień 2
Przylot do Pekinu, odprawy chińskie, śniadanie i rozpoczęcie zwiedzania. Przejazd do Pałacu Letniego – kompleksu parkowo-pałacowego, w którym latem wypoczywali cesarze z dynastii Qing. Następnie nawiedzenie Katedry Niepokalanego Poczęcia. Kolacja w jednej z pekińskich restauracji, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 3 
Śniadanie, przejazd na Plac Tiananmen – miejsce wielu ważnych wydarzeń z historii Chin, w tym tragedii z 1989 roku. Wejście do Zakazanego Miasta – zwiedzanie Pałacu Cesarskiego wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Był on rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Później Park Jingshan z panoramą miasta i Cesarskiego Pałacu ze słynnego Wzgórza Węglowego. Następnie nawiedzenie kościoła Xishiku. Kolacja i nocleg w Pekinie. 

Dzień 4 
Po śniadaniu przejazd poza Pekin i zwiedzanie uznanego za jeden z cudów świata Wielkiego Muru, spacer po jednym z odcinków muru, następnie powrót do miasta na dworzec kolejowy. Przejazd szybkim pociągiem do Pingyao. 

Dzień 5
Śniadanie, Msza św. oraz zwiedzanie Pingyao: Stare Miasto z murami miejskimi. Ich długość sięga sześciu kilometrów, a pierwsze umocnienia budowano już w IX-VIII wieku p.n.e. Na koniec wizyta w unikatowej atrakcji, jaką jest starożytny bank. 
Po południu wyjazd szybką koleją do Xi'an. Tam kolacja i nocleg. 

Dzień 6
Śniadanie, wyjazd do muzeum Armii Terakotowej. Odwiedziny jednego z najsłynniejszych miejsc w Azji, zbioru kilku tysięcy terakotowych żołnierzy, którzy mieli strzec nagrobka pierwszego cesarza Chin. Przejazd do centrum miasta, wizyta w Dużej Pagodzie Dzikiej Gęsi (świątyni buddyjskiej) oraz na murach miejskich. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej. Kolacja i nocleg. 

Dzień 7
Śniadanie i przejazd pociągiem do Luoyang. Zwiedzanie klasztoru Shaolin, historycznego ośrodka buddyzmu, miejsca legendarnego dla chińskich sztuk walki. W czasie rządów dynastii Ming mnisi z Shaolin służyli generałom Cesarstwa. Udział w pokazie adeptów szkół walki w Shaolin. Potem spacer do Lasu Pagód, cmentarza mnichów z Shaolin.
Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg. 

Dzień 8
Śniadanie i zwiedzanie grot Longmen (Groty Dziesięciu Tysięcy Buddów). W sumie można tu zobaczyć ponad 100 000 posągów Buddy (najmniejszy ma 2,5 cm). Po południu przejazd szybkim pociągiem do Szanghaju. Kolacja i nocleg. 

Dzień 9
Śniadanie i wyjazd do sanktuarium Sheshan, zbudowanego przez Jezuitów w II połowie XIX wieku. Zgodnie z dekretem papieskim wszyscy nawiedzający kościół są obdarzani przywilejem odpustu zupełnego. Potem zwiedzanie Szanghaju – ogród Yu oraz Stare Miasto. Zwiedzanie i czas wolny. Później nowoczesna dzielnica Pudong, wjazd na wieżę telewizyjną, która w momencie budowy była najwyższą wieżą w Azji. Spacer po Bund, nabrzeżu nad rzeką Huang Pu, panorama morza wieżowców na drugim brzegu rzeki. Kolacja na mieście i przejazd do hotelu.

Dzień 10
Śniadanie i wykwaterowanie. Wizyta w Muzeum Szanghajskim. Później przejazd na dworzec i transfer do Pekinu. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 11
Przejazd na lotnisko w Pekinie i lot powrotny do Polski

Cena zawiera:
 • przeloty Warszawa – Pekin – Warszawa z bagażem podręcznym (55x40x23 cm) i rejestrowanym 23 kg, 
 • przejazdy w Chinach klimatyzowanym autobusem lub busem (zależnie od wielkości grupy),
 • przejazdy pociągami zgodnie z programem, 
 • noclegi w hotelach ***/****, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami, 
 • 10 śniadań i 9 kolacji (herbata oraz 1 szklanka napoju w cenie), 
 • opiekę duchową, 
 • opiekę pilota wycieczek, 
 • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 40 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł). 
Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, przewodników lokalnych, opłat wjazdowych, napiwków dla miejscowej obsługi (kierowcy, przewodnicy, bagażowi, boye) oraz słuchawek Tour Audio Guide – obowiązkowy koszt 350 USD/os., zbierane przez pilota. 
Uwagi:
 • Dodatkowy koszt zbierany na miejscu 350 USD / osobę. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty w banknotach
 • Na około tydzień przed wylotem Biuro Misja Travel przyśle ostateczne godziny przelotu, które mogą różnić się od podanych w momencie zawarcia umowy. Loty mogą być realizowane danego dnia innymi rejsami, niż wskazanymi w umowie, również z przesiadką
 • Pamiętaj, że pilot grupy może lecieć z innego lotniska niż Twoje lub oczekiwać na grupę w porcie docelowym. Karty pokładowe otrzymasz od naszego przedstawiciela, na lotnisku lub drogą mailową (zależnie od liczby uczestników lecących z danego lotniska).
 • Zalecamy zabrać z sobą na wyjazd telefon z aktywnym roamingiem
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 • aby wjechać do Chin, niezbędny jest paszport ważny min. 6 miesięcy, licząc od dnia powrotu,
 • aby być uczestnikiem pielgrzymki do Chin, należy mieć w paszporcie wolne min. 2 strony na pieczątki służb granicznych, 
 • śniadania w trakcie pielgrzymki do Chin – w formie bufetu (kuchnia chińska i europejska), może nie być dostępnej kawy w bufecie śniadaniowym,
 • kolacje – kilkudaniowe, ciepłe; w cenie kolacji zawarta jest herbata oraz jedna szklanka napoju (do wyboru woda, napoje gazowane lub piwo), 
 • Chiny są bezpiecznym krajem, a miejscowi odnoszą się przyjaźnie do gości z Europy,
 • waluty zachodnie (najlepiej dolary, ale przyjmowane są również euro, funty itp.) można wymienić w chińskim banku; część dużych sklepów akceptuje płatność walutami zachodnimi; banknoty przeznaczone do wymiany muszą być w dobrym stanie technicznym, a dolary – z tzw. „dużymi głowami”. Powszechne jest używanie płatności mobilnych typu Alipay. 

Rezerwuj