PIELGRZYMKA DO JAPONII ŚLADAMI ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO
Z SIOSTRĄ DR CZESŁAWĄ MAĆKAŁĄ
8 - 19 kwietnia 2026
CENA 15 690 ZŁ plus 150 000 JENÓW
Dzień 1
Przyjazd na lotnisko w Warszawie, odprawy i wylot do Tokio, przesiadka w Stambule. Rozpoczęcie pielgrzymki do Japonii.
Dzień 2
Przylot do Tokio w godzinach porannych, przejazd do dzielnicy Asakusa, która zachowała dawny klimat Tokio. Wizyta w Senso-Ji, najstarszej buddyjskiej świątyni w mieście nastepnie podziwianie jednej z największych metropolii świata z wieży widokowej Tokyo Tower. Msza św., kolacja. Zakwaterowanie w hotelu w centrum Tokyo, nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Japonii – góra Fudżi (święta góra Japończyków), przejazd autokarem pod świątynię Arakurayama Sengen, podejście pod pagodę Chureito, skąd roztacza się jednej z najbardziej charakterystycznych widoków na górę Fuji. Następnie przejazd do Oshino Hakkai – malutkiej wioseczki zlokalizowanej w pobliżu Jeziora Kawaguchi. Po drodze polowa Msza święta przy figurze Matki Boskiej.
Powrót do Tōkyō. Przejazd pod Pałac Cesarski, który powstał na miejscu zamku Edo wzniesionego za czasów panowania siogunów z rodu Tokugawa, panującego tutaj od XVII-XIX wieku, obecnie zamieszkiwany przez cesarza Naruhito wraz z rodziną. Kolacja, nocleg.
Dzień 4
Śniadanie i przejazd na lotnisko, przelot do Nagasaki. Zakwaterowanie na terenie Parku Narodowego Unzen – Amakusa, w masywie wulkanu Unzen, znanego z filmu Martina Scorsese „Milczenie”. Spacer do miejsc martyrologii chrześcijan na obszarze wulkanu; wizyta przy pomniku upamiętniającym Męczenników. Podziwianie zjawisk wulkanicznych, m.in.; gorących źródeł, fumarol i wyjątkowych form wulkanicznych. Msza św., zakwaterowanie w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim – typowy ryokan z onsenem, czyli łaźniami z gorącą wodą pochodzenia wulkanicznego. Uroczysta japońska kolacja w tradycyjnych strojach. Poznanie tradycyjnej formy wypoczynku japońskiego, możliwość zdrowotnych kąpieli w siarkowych źródłach. Nocleg.
Dzień 5
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Nagasaki, miasta związanego z postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego: Klasztor w Hongochi – Niepokalanów Japoński z kościołem – jedno z najważniejszych dzieł św. Maksymiliana w Japonii, muzeum z wieloma eksponatami poświęconymi Świętemu - cela w której mieszkał, maszyny drukarskie, miejsce wydawnictwa japońskiego „Rycerza Niepokalanej”, bogata wystawa fotografii. Msza św., grota z Lourdes zbudowana przez św. Maksymiliana przy klasztorze. Wizyta w Kościele Oura, najstarszy kościół w Japonii i pierwsze miejsce pobytu św. Maksymiliana Kolbego w Nagasaki, dom w którym mieszkał święty. Zwiedzanie wystawy poświęconej działalności polskiego świętego oraz japońskim chrześcijanom (często zmuszonym do ukrywania się). Następnie zobaczymy Muzeum i pomnik 26 męczenników - Pawła Miki i towarzyszy, odwiedzone przez Jana Pawła II oraz Matkę Teresę. Wizyta w Muzeum Bomby Atomowej, hipocentrum wybuchu bomby oraz spacer do Parku Pokoju. Powrót do hotelu, obiadokolacja, możliwość zdrowotnych kąpieli w onsenach.
Dzień 6
Śniadanie. Przejazd Shinkansenem do Kioto, historycznej stolicy Japonii. Zwiedzanie parku ze Świątynią Złotego Pawilonu (UNESCO), jednego z najbardziej okazałych obiektów historycznych w kraju kwitnącej wiśni. Następnie przejazd do katedry pw. św. Franciszka Ksawerego – pierwszego misjonarza Japonii. Msza św., po południu obiadokolacja i spacer wzdłuż rzeki Kamo do słynnej dzielnicy gejsz Gion, zapoznanie się z tradycyjną zabudową dawnej stolicy państwa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
Dzień 7
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z najważniejszych świątyń Shinto w Japonii. Spacer przez charakterystyczne pomarańczowe bramy tori, znane z filmu „Wyznania Gejszy”. Zwiedzanie słynącego ze „słowiczej podłogi” zamku Nijo – rezydencji shogunów z dynastii Tokugawa oraz jednego z najważniejszych kompleksów świątynnych w Japonii Kiyomizudera – „Świątyni Czystej Wody”. W ciągu dnia Msza św. Czas wolny na zakupy oraz kolacja. Powrót do hotelu i nocleg.
Dzień 8
Śniadanie. Następnie przejazd na tradycyjną ceremonię parzenia herbaty. Później przejazd do Osaki, zwiedzanie zamku w Osace, następnie wizyta na dzielnicy rozrywkowej Dotonbori, słynącej z jaskrawych neonów i ulicznych artystów. Czas wolny. Następnie kolacja i powrót do Kioto, wtrakcie dnia Msza św.
Dzień 9
Śniadanie. Następnie przejazd pociągiem Shinkansen do Akity, miejsca objawień Matki Bożej. Wieczorem zobaczymy Pomnik Męczenników Chrześcijańskich północnej Japonii, znajdujący sie obok kościoła św. Augustyna. W ciągu dnia Msza święta. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 10
Śniadanie, pobyt w Akicie. Wizyta w Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej Płaczącej. Klasztor, w którym Agnieszce Katsuko Sasagawa objawiła się Matka Boża. Słynna figura Matki Bożej płaczącej z Akity. Objawienia z 1973 r. określane są jako kontynuacja objawień fatimskich, Msza święta oraz czas na prywatną modlitwę. Następnie przejazd na dworzec w Akicie, obiad. Po południu powrót Shinkansenem do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Dzień 11
Śniadanie, następnie Msza św. oraz ostatni spacer po Tokyo. Następnie przejazd na słynną dzielnicę Shibuya, z najsłynniejszym skrzyżowaniem na świecie i pomnikiem psa Hachiko. Później wizyta na Harajuku - dzielnicy słynącej ze sklepów elektronicznych. a po nim wyjazd na lotnisko. Lot powrotny do Polski w godzinach wieczornych.
Dzień 12
Lądowanie w Polsce, zakończenie pielgrzymki do Japonii.
PROGRAM RAMOWY - KOLEJNOŚĆ MOŻE ULEC ZMIANIE