Festiwal Lodu i Śniegu - Wycieczka do Chin z Weroniką Truszczyńską *** Rezerwuj

Termin: 09.01.2026 - 17.01.2026 Cena od 12590 PLN
Opis krótki:
Pekin (Plac Tiananmen, Zakazane Miasto, Park Jingshan, hutongi, Świątynia Lamy) - Harbin (Festiwal Rzeźby Lodowej) - Datong (Wisząca Świątynia, Groty Yungang) - Wielki Mur Chiński
Program:

Dzień 1 (09.01)
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, odprawy, przelot do Pekinu (z przesiadką) i rozpoczęcie wycieczki do Chin. 

Dzień 2 (10.01)
Przylot do Pekinu, odprawy i rozpoczęcie wycieczki do Chin. Kolacja w lokalnej restauracji, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 3 (11.01)
Po śniadaniu przejazd na plac Tiananmen, największy publiczny plac na świecie, który był świadkiem wielu przełomowych wydarzeń w historii Chin. Następnie przejście po zakamarkach tajemniczego Zakazanego Miasta, czyli dawnej rezydencji cesarzy dynastii Ming i Qing. Kolejny punkt to park Jingshan, z którego będziemy mogli zobaczyć Zakazane Miasto z góry. Po południu przejazd do tradycyjnych hutongów, czyli wąskich uliczek otoczonych niskimi domami, gdzie przejedziemy się rikszą i odwiedzimy lokalną rodzinę. Będzie to również wspaniała okazja, żeby poznać codzienne życie mieszkańców. Wieczorem prawdziwa uczta – kaczka po pekińsku, której sekret tkwi w chrupiącej skórce i aromatycznych dodatkach. Przejazd do hotelu i nocleg. 

Dzień 4 (12.01)
Śniadanie, przejazd pociągiem do Harbinu, nazywanego polskim miastem w Chinach, ze względu na udział robotników z Polski przy jego budowie. Po przyjeździe wizyta w soborze Świętej Zofii, który został wzniesiony na początku XX wieku, a dziś jest symbolem wielokulturowości Harbinu. Następnie wizyta na Zhongyang Dajie, czyli Centralnej Aleji, której brukowane uliczki i budynki w europejskim stylu przypominają ulice rosyjskich miast. Spacerując w zimowej scenerii, poczujemy wyjątkowy klimat tej części Chin. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu. 

Dzień 5 (13.01)
Śniadanie, przejazd do Sun Island, znaną z monumentalnych rzeźb śnieżnych, które co roku przyciągają artystów z całego świata, tworzących prawdziwe arcydzieła z lodu. Następnie wizyta w Świątyni Konfucjusza, gdzie będziemy mogli podziwiać tradycyjną chińską architekturę. Przejazd na Smoczą Wieżę, czyli najwyższą budowlę w Harbinie, z której roztacza się panoramiczny widok na miasto. Wieczorem czas na Festiwal Lodu i Śniegu, gdzie lodowe pałace, zamki i rzeźby rozświetlają się milionami kolorowych świateł, tworząc prawdziwą zimową krainę czarów. Kolacja i nocleg. 

Dzień 6 (14.01)
Po śniadaniu wizyta w Muzeum Prowincji Heilongjiang, w którym wystawione są eksponaty dokumentujące rozwój regionu od czasów starożytnych po współczesność. Następnie zobaczymy, jak mieszkańcy Harbinu hartują się, podczas zimowego pływania w lodowatej wodzie – widowisko, które zapiera dech w piersiach i pokazuje niezwykłą odporność miejscowych śmiałków. Po południu lot do Datong. Przejazd na kolację i nocleg.

Dzień 7 (15.01)
Śniadanie i przejazd do Wiszącej Świątyni, unikalnej konstrukcji zawieszonej na skale na wysokości 75 metrów. Następnie wizyta w Grotach Yungang, czyli niesamowitym kompleksie jaskiń wykutych w skale, w których znajduje się ponad 50 000 rzeźb Buddy, od malutkich figur po monumentalne posągi. Po kolacji przejazd pociągiem do Pekinu, zakwaterowanie i nocleg. 

Dzień 8 (16.01)
Śniadanie i przejazd na Wielki Mur Chiński w Mutianyu. Wjazd kolejką linową i podziwianie malowniczych krajobrazów. Po południu wizyta w Świątyni Lamy - jednym z najważniejszych klasztorów buddyjskich w Pekinie. Kolacja i przejazd na lotnisko. Lot powrotny do Polski. 

Dzień 9 (17.01)
Lądowanie w Warszawie i zakończenie wyjazdu do Chin. 

Cena zawiera:
  • lot  na trasie: Warszawa – Pekin Warszawa z bagażem podręcznym (55x40x20 cm, max. 5 kg) i rejestrowanym 23 kg (możliwy lot z przesiadką), 
  • lot wewnętrzny w Chinach z bagażem podręcznym oraz rejestrowanym do 20 kg,
  • przejazdy w Chinach klimatyzowanym autobusem lub busem (zależnie od wielkości grupy),
  • przejazdy szybkimi pociągami, zgodnie z programem,
  • noclegi w hotelach ***/****, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 
  • śniadania i kolacje wg programu (herbata oraz 1 szklanka napoju w cenie), 
  • opiekę pilota wycieczek, 
  • obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy, 
  • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 60 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 3000 zł).
Cena nie zawiera:
  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, przewodników lokalnych, opłat wjazdowych, napiwków dla miejscowej obsługi (kierowcy, przewodnicy, bagażowi) oraz słuchawek Tour Guide – obowiązkowy koszt 400 USD/os., płatne pilotowi.
Uwagi:
  • Dodatkowy koszt zbierany na miejscu 400 USD / osobę. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty w banknotach
  • Na około tydzień przed wylotem Biuro Misja Travel przyśle ostateczne godziny przelotu, które mogą różnić się od podanych w momencie zawarcia umowy. Loty mogą być realizowane danego dnia innymi rejsami, niż wskazanymi w umowie, również z przesiadką
  • Pamiętaj, że pilot grupy może lecieć z innego lotniska niż Twoje lub oczekiwać na grupę w porcie docelowym. Karty pokładowe otrzymasz od naszego przedstawiciela, na lotnisku lub drogą mailową (zależnie od liczby uczestników lecących z danego lotniska). Pilot może również wracać innym rejsem, niż Twój.
  • Zalecamy zabrać z sobą na wyjazd telefon z aktywnym roamingiem
  • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

  • aby wjechać do Chin, niezbędny jest paszport ważny min. 6 miesięcy, licząc od dnia powrotu,
  • aby być uczestnikiem wycieczki do Chin, należy mieć w paszporcie wolne min. 2 strony na pieczątki służb granicznych, 
  • śniadania w trakcie wycieczki do Chin w formie bufetu (kuchnia chińska i europejska),
  • kolacje kilkudaniowe, ciepłe; w cenie kolacji zawarta jest herbata oraz jedna szklanka napoju (do wyboru: woda, napoje gazowane lub piwo), 
  • w północnej części Chin temperatury mogą sięgać nawet -20 stopnii Celsjusza, zalecamy ciepły ubiór!
  • Chiny są bezpiecznym krajem, a miejscowi odnoszą się przyjaźnie do gości z Europy,
  • waluty zachodnie (najlepiej dolary, ale przyjmowane są również euro, funty itp.) można wymienić w chińskim banku; część dużych sklepów akceptuje płatność walutami zachodnimi; banknoty przeznaczone do wymiany muszą być w dobrym stanie technicznym, a dolary – z tzw. „dużymi głowami”. Powszechne jest używanie płatności mobilnych typu Alipay. 

Rezerwuj