Pielgrzymka do Ziemi Świętej z ks. dr. Ryszardem Kempiakiem SDB *** Rezerwuj

Termin: 08.09.2023 - 15.09.2023 Cena od
Opis krótki:
Jerozolima - Hebron - Pola Pasterzy - Betlejem - Jordan (Miejsce Chrztu) - Morze Martwe - udział w Drodze Krzyżowej - Pustynia Judzka- Haifa (Karmel) - Nazaret - Góra Błogosławieństw - Tabgha - Kafarnaum - Jezioro Galilejskie - Migdala
Program:

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Program specjalny z ks. dr. Ryszardem Kempiakiem SDB

08-15.09.2023 (8 dni)

Dzień 1 – 08.09. (piątek)

Przyjazd na lotnisko do KATOWIC. Odprawy, wylot o godz. 06.35 i rozpoczęcie pielgrzymki do Ziemi Świętej. Przelot do Tel Avivu o godz. 11.10, odprawy izraelskie. Przejazd do Jerozolimy. Wejście Starego Miasta. UDZIAŁ w Drodze Krzyżowej. Bazylika GOLGOTY I ZMARTWYCHWSTANIA (Msza św.). Wieczorem przejazd do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 2 – 09.09. (sobota)

Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy. Udajemy się do Betfage (Msza św.). Potem nawiedzenie miejsc na Górze Oliwnej – miejsce wniebowstąpienia, kościoły Pater Noster oraz Dominus Flevit (z drogi wspaniałe widoki na Starą Jerozolimę). U stóp wzgórza nawiedzenie Grobu Matki Bożej. Następnie Grota Zdrady, Ogród Oliwny i Kościół Narodów ze Skałą Agonii (czas na modlitwę). Obiad. Po obiedzie SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI – KOŚCIÓŁ ŚW. PIOTRA PIANIA KOGUTA – WIECZERNIK – BAZYLIKA ZAŚNIEĆIA MATKI BOŻEJ. Powrót do Betlejem, kolacja i nocleg.

Dzień 3 – 10.09. (NIEDZIELA)

Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy. Nawiedzenie Wzgórza Świątynnego, Ściana Płaczu – najświętsze miejsce dla Żydów. Przejście do Kościoła św. Anny – Nawiedzenie Kościołów na Drodze Krzyżowej. Obiad. Po obiedzie przejazd – Jad Wa Shem – Ain Karem – ojczyzny św. Jana Chrzciciela, kościół Nawiedzenia oraz kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Później Parlament Izraelski i symbol kraju – Menora. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 4 – 11.09. (poniedziałek)

Po śniadaniu wyjazd z hotelu do Hebronu; potem przejazd na POLE PASTERZY. Obiad. Po obiedzie przejazd do Betlejem – Grota Mleczna – Bazylika Bożego Narodzenia… Czas na modlitwę… Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 5 – 12.09. (wtorek)

Śniadanie, wyjazd do Betanii (Msza św.). Później podróż przez Pustynię Judzką nad Jordan do miejsca chrztu Pana Jezusa – uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Następnie wizyta w Jerychu – sykomora Zacheusza oraz panorama Góry Kuszenia. Potem obiad, a na koniec odpoczynek nad Morzem Martwym – możliwość zdrowotnych kąpieli. Powrót do Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 6 – 13.09. (środa)

Wczesnym rankiem opuszczamy BETLEJEM - Przejazd do HAJFY – zwiedzimy Sanktuarium Stella Maris – Msza św. (obiad). – Przejazd na Górę Tabor – Czas na modlitwę. Przejazd do NAZARETU. Hotel w Nazarecie.

Dzień 7 – 14.09. (czwartek)

Po śniadaniu pojedziemy do KANY GALILEJSKIEJ – dalej nad JEZIORO GENEZARET. Kafarnaum, Tabgha z Kościołem Prymatu św. Piotra i Kościołem Rozmnożenia Chleba oraz Sanktuarium na Górze Ośmiu Błogosławieństw. Popłyniemy statkiem przez Jezioro Galilejskie. Magdala (Msza św.). Obiad z rybą św. Piotra. Powrót do hotelu w Nazarecie. Nocleg.

Dzień 8 – 15.09. (piątek)

Wczesne śniadanie – Msza św. w NAZARECIE … Wyjazd na lotnisko. Wylot z TEL AVIVU o godz. 14.00 DO KATOWIC. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera:
 • przelot Katowice  Tel-Awiw Katowice z bagażem podręcznym 40x30x20 cm oraz bagażem rejestrowym do 20 kg, 
 • przejazdy w Izraelu i Palestynie autobusem, 
 • 7 noclegów w hotelach *** w pokojach 2/3-osobowych z łazienkami, 
 • śniadania, obiady i kolacje - zgodnie z programem
 • rejs po jeziorze Genezaret, 
 • opiekę duchową oraz Msze św.,  
 • opiekę przewodnika,  
 • obowiązkową  składkę  na  Turystyczny  Fundusz  Gwarancyjny  (13 zł)  oraz  składkę  na Turystyczny Fundusz Pomocowy (13 zł), 
 • ubezpieczenie Standard + Choroby Przewlekłe w firmie Signal Iduna (KL z kwarantanną 60 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł). 
Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, opłat wjazdowych do  miast  i  parkingowych,  opłat  miejscowych,  zwyczajowych napiwków  oraz  słuchawek systemu Tour Audio Guide koszt 420 USD/os., płarne pilotowi,  
Uwagi:
 • Dodatkowy koszt zbierany na miejscu 420 USD / osobę. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty w banknotach
 • Na około tydzień przed wylotem Biuro Misja Travel przyśle ostateczne godziny przelotu, które mogą różnić się od podanych w momencie zawarcia umowy
 • Pamiętaj, że pilot grupy może lecieć z innego lotniska niż Twoje lub oczekiwać na grupę w porcie docelowym. Karty pokładowe otrzymasz od naszego przedstawiciela, na lotnisku lub drogą mailową (zależnie od liczby uczestników lecących z danego lotniska)
 • Zalecamy zabrać z sobą na wyjazd telefon z aktywnym roamingiem
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 • aby wjechać do Izraela, niezbędny jest paszport ważny min. 6 miesięcy od dnia powrotu; paszporcie nie można posiadać śladu wizyty w Arabii Saudyjskiej, Iranie, Indonezji, Syrii i Libanie,
 • podczas kontroli na granicy Izraela pielgrzymom nie są wbijane stemple do paszportu, otrzymują oni w zamian niewielkie kartki, które należy zachować do dnia wylotu,
 • śniadania w trakcie pielgrzymki do Izraela i Palestyny w formie bufetu (kuchnia bliskowschodnia),
 • kolacje ciepłe, 2- lub 3-daniowe,
 • osoby zainteresowane kąpielą w Morzu Martwym prosimy o zabranie z Polski dodatkowych ręczników, wzięcie ręczników hotelowych może wiązać się z dodatkową opłatą, naliczaną przez hotel, 
 • gniazdka elektryczne są takie jak w Polsce, 
 • strefa czasowa: +1h (12.00 w Warszawie to 13.00 w Jerozolimie),
 • ceny w Izraelu są średnio 2-krotnie wyższe niż w Polsce, Palestyna jest nieco tańsza. Walutą w obu krajach jest szekel. W wielu miejscach w trakcie pielgrzymki do Izraela można również płacić dolarami.

Rezerwuj