Dzień 1
Przelot do Porto. Transfer z lotniska do hostelu w centrum miasta. Jeśli godzina lądowania w Portugalii na to pozwoli, możliwy czas wolny na zakup pamiątek i poznawanie popularnego Ribeira – nabrzeża rzeki Douro. W wypadku lądowania późno w nocy, od razu przejazd na nocleg do hostelu.
Dzień 2
Zwiedzanie Porto z polskojęzycznym przewodnikiem. W programie m.in.: Praça da Liberdade (Plac Wolności) z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, Dworzec São Bento, Katedra Sé, Kościół św. Franciszka z niezwykłym wnętrzem, Ribeira (nabrzeże rzeki Douro). Następnie przejazd na nocleg do Villafranca del Bierzo w Hiszpanii, skąd następnego dnia rozpoczniemy wędrówkę.
Dzień 3 / 28 km Villafranca del Bierzo – O’Cebreiro
Pierwszy dzień marszu. Wędrówka z Villafranca del Bierzo w okolice wioski O’Cebreiro. Asfaltowa droga poprowadzi nas w górskie, pasterskie tereny na granicy Kastylii i Leonu oraz Galicji.
Dzień 4 / 21 km O’Cebreiro - Triacastela
Dojście do Triacastela. Jest to jeden z najbardziej urokliwych odcinków Camino Frances w Galicji. W samej miejscowości Triacastela mamy możliwość zjedzenia pysznego obiadu pielgrzyma i relaksu w jednej z wielu kafejek i barów dla pielgrzymów.
Dzień 5 / 18 km (25 km) Triacastela - Sarria
Poranne wyjście. Dojście do miejscowości Sarria, gdzie większość pielgrzymów hiszpańskich rozpoczyna swoją wędrówkę. Tego dnia mamy możliwość wędrowania dwoma wariantami szlaku. Jeden z nich (dłuższy o ok. 6 km) wiedzie przez benedyktyński klasztor w Samos, który można zwiedzić z przewodnikiem w jęz. hiszpańskim lub angielskim. Drugi wariant jest nieco krótszy i pozwala zachwycać się pięknym, galicyjskim krajobrazem. Po dojściu do Sarria nocleg w albergue. Msza święta w jednym z licznych kościołów tego miasta lub w kaplicy św. Łazarza.
Dzień 6 / 22km Sarria - Portomarín
Poranne wyjście z miasta. Wędrówka doskonale przygotowanymi dla pielgrzymów ścieżkami i traktami leśnymi. Dojście do Portomarín przez most na rzece Mino. Tam msza święta i nocleg (ok. 22 km).
Dzień 7 / 25 km Portomarín - Palas de Rei
Poranne wyjście i ponowne przekroczenie rzeki Mino. Wędrówka ścieżkami wśród pól i lasów. Nocleg w Palas de Rei i tam msza święta.
Dzień 8 / 29 km Palas de Rei - Arzúa
Piękny krajobrazowo odcinek. Po drodze mijamy m.in. miejscowość Melide, słynącą z najlepszego w Hiszpanii pulpo, czyli ośmiornicy. Warto zatrzymać się tu na postój i skosztować tego galicyjskiego przysmaku.
Dzień 9 / 19 km Arzúa - O Pedrouzo
Rozpoczęcie przedostatniego etapu podróży do Santiago de Compostela. Wędrówka do jednej z niewielkich miejscowości na ostatnich kilometrach szlaku przed Santiago de Compostela.
Dzień 10 / 19 km O Pedrouzo - Santiago de Compostela
Wczesne wyjście na szlak i ostatni etap pieszej pielgrzymki. Dojście do Santiago. Po dotarciu do celu wędrówki zakwaterujemy się w albergue i skorzystamy z popołudnia i wieczoru w Santiago. Odbierzemy nasze compostele – certyfikaty odbycia pielgrzymki do Santiago de Compostela. O 19.30 wspólna msza święta w katedrze.
Dzień 11
Całodniowa wycieczka nad Atlantyk. Zobaczymy średniowieczny „koniec świata” w portowym miasteczku Fisterra. Odwiedzimy również malowniczo położone sanktuarium Matki Bożej w Muxii i będziemy mieli okazję podziwiać galicyjskie Wybrzeże Śmierci. Jeśli czas pozwoli zobaczymy też wodospad Ezaro. W godzinach popołudniowych, powrót do Santiago de Compostela na nocleg.
Dzień 12
Pożegnanie z Santiago de Compostela. Rano wyjazd do Porto, skąd przelot powrotny i zakończenie pielgrzymki.
Wyżywienie na Camino: każdy z uczestników ma możliwość poruszania się własnym tempem i organizowania czasu we własnym zakresie. Taki sposób wędrówki daje ogromną swobodę, którą nasi uczestnicy bardzo sobie cenią. Takie rozwiązanie jednak powoduje, że w cenie naszych wyjazdów nie ma wyżywienia.
Większość schronisk, z których korzystamy ma ogólnodostępną kuchnię, z której wszyscy mogą korzystać w celu przygotowania sobie posiłku. Dodatkowo: przewodnik, który wyjeżdża z grupą, każdego dnia stara się informować o miejscach, gdzie najlepiej zrobić zakupy, zjeść śniadanie czy obiad. Czasem organizujemy też wspólne gotowanie lub dzielimy się posiłkami w gronie znajomych.
W pobliżu większości miejsc w których nocujemy, jest też kawiarnia lub bar, które nastawione są na obsługę pielgrzymów. Dzięki temu, nawet bez znajomości języka, każdy z uczestników będzie mógł zamówić sobie dobre, hiszpańskie śniadanie lub obiad po długim dniu wędrówki.
W 2023 roku dzienny koszt wyżywienia na szlakach do Santiago de Compostela szacujemy na 15-25€/os./dzień.