Pielgrzymka do Meksyku z parafii pw. św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu ***/**** Rezerwuj

Termin: 17.11.2023 - 27.11.2023 Cena od
Opis krótki:
Miasto Meksyk - bazylika Matki Bożej z Guadalupe - Teotihuacan - Cholula - Puebla - jaskinie Cacahuamilpa - Taxco - Acapulco
Program:

PIELGRZYMKA PARAFIALNA DO MEKSYKU 17-27.11.2023 CENA: 11 799 PLN + 200 USD (płatne na miejscu)

ZAPISY: https://grupy.misjatravel.pl/soltysowice

Dzień 1
Przyjazd na lotnisko, przelot i rozpoczęcie pielgrzymki do Meksyku. Po wylądowaniu w stolicy kraju odprawy lotniskowe, transfer do hotelu, tam zakwaterowanie, kolacja (jeśli godzina przylotu na to pozwoli) i nocleg.

Dzień 2
Śniadanie, całodzienne zwiedzanie historycznego centrum miasta Meksyk. Spacer na Zocalo – największy i najważniejszy miejski plac, przy którym znajduje się Pałac Narodowy, dzisiaj siedziba prezydenta, z muralami Diego Rivery przedstawiającymi m.in. trzysta lat historii Meksyku. Przejazd do szesnastowiecznej Katedry Metropolitalnej, największej i najstarszej na kontynencie amerykańskim, z barokowymi ołtarzami i kaplicami. Znajduje się tu słynna figura Jezusa od Trucizny, Ołtarz Królów oraz pomnik św. Jana Pawła II. Przejazd na południe miasta do portowej dzielnicy Xochimilco, której kanały wodne pamiętają czasy Azteków, godzinny rejs połączony z kolacją na łodziach. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Cd zwiedzanie stolicy – Plac Trzech Kultur – symboliczne miejsce powstania rasy metyskiej. Tutaj upadł ostatni bastion aztecki przed Hiszpanami. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe – zapoznanie z kompleksem bazylik - Stara Bazylika, Nowa Bazylika z wizerunkiem NMP z Guadalupe. Parafia Antyczna Indian – gdzie pochowany jest Indianin Jan Diego, ten, któremu objawiła się Panienka z Guadalupe. Przejazd do Teotihuacan – jedno z najstarszych i największych miast, rozwijające się między I a VII wiekiem n.e. Dalsze zwiedzanie, m.in. Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Pałac Pierzastych Muszli, oraz słynna Droga Zmarłych. Odwiedziny również w warsztacie obsydianu, zapoznanie z zasadami obróbki tego szlachetnego kamienia wulkanicznego. Kolacja przy Piramidach, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd w kierunku Puebla, jednego z piękniejszych miast kolonialnych, słynącego z lokalnych słodyczy i ceramiki. Po drodze postój w Cholula, tutaj Hiszpanie wybudowali kościół na jednej największych piramid w Ameryce. Przejazd do Tonantzintla, malutkie pueblo – zapoznanie z barokiem indiańskim z niesamowitymi wzorami i kolorami. Dojazd do Puebla. Spacer po centrum miasta – Katedra, Kościół Santo Domingo z Kaplicą Najświętszej Marii Różańcowej, słodka uliczka. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg

Dzień 5
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Taxco. Po drodze zwiedzanie jaskiń Cacahuamilpa, jedna z najpiękniejszych i największych w centrum Meksyku z imponującymi stalaktytami i stalagmitami. Później wizyta w sklepie i warsztacie srebra, zapoznanie z technikami obróbki tego szlachetnego metalu oraz degustacja lokalnego drinka Berta. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Wyjazd do centrum miasta taksówkami typu VW Garbus. Zwiedzanie centrum Taxco – kościół Santa Prisca, wybudowany przez ojca dla syna, typowy styl baroku meksykańskiego, przebogate kipiące złotą dekoracją kaplice i Ołtarz Główny. Później Plac Główny Taxco - typowhy centralny plac małego meksykańskiego miasteczka. Po południu przejazd do Acapulco. Hotel All inclusive od obiadu. Nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Wieczorem przejazd na skoki Quebrada – jedno z najbardziej zaskakujących widowisk – lokalni śmiałkowie skaczą do oceanu z wysokości około 30 metrow . Nocleg.

Dzień 9
Śniadanie. Obiad w hacjendzie Vista Hermosa (miejsce pamięta czasy Cortesa), byłą to jedna z fabryk, która zajmowała się produkcją cukru z trzciny cukrowej. Dzisiaj jest hotelem. Po obiedzie przejazd do Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 10
Śniadanie. Wyjazd do Muzeum Antropologii – największe i najlepsze Muzeum Kultur Prehiszpańskich, odwiedziny w najważniejszych salach m.in. kultur mieszkańców Tenochtitlan – dzisiejszego Miasta Meksyk, Kultura Teotihuacana, miasto Tula. Przejazd do Bazyliki – msza pożegnalna, obiad. Potem transfer na lotnisko, odprawy i przelot powrotny.
Dzień 11
Lądowanie w Europie, zakończenie pielgrzymki do Meksyku.

PROGRAM RAMOWY KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

Każdy pielgrzym po wypełnieniu formularza otrzyma na podanego maila umowę – prosimy o wpłatę zaliczki na konto podane na umowie (40% ceny), płatność możliwa również blikiem. Druga rata płatna na 40 dni przed wyjazdem.

Cena zawiera:
 • przeloty Berlin – Meksyk – Berlin, wraz z bagażem podręcznym i bagażem rejestrowym 23 kg
 • przejazdy w Meksyku klimatyzowanym autobusem,
 • noclegi w hotelach ***/****, pokoje 2-osobowe z łazienkami,
 • hotele w Acapulco w opcji All Inclusive
 • śniadania oraz obiady i kolacje wg programu,
 • opiekę duchową i Msze św.,
 • opiekę pilota wycieczek,
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł) oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (13 zł),
 • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 40 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).
Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, przewodnika w języku polskim w Meksyku, napiwków dla obsługi hotelowej, kierowców i pozostałej obsługi miejscowej, opłat miejscowych oraz słuchawek tour guide dla każdego uczestnika – obowiązkowy koszt 200 USD/os., płatne pilotowi,
 • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (2990 zł).
Uwagi:
 • Dodatkowy koszt zbierany na miejscu 200 USD / osobę
 • Na około tydzień przed wylotem Biuro Misja Travel przyśle ostateczne godziny przelotu, które mogą różnić się od podanych w momencie zawarcia umowy
 • Pamiętaj, że pilot grupy może lecieć z innego lotniska niż Twoje lub oczekiwać na grupę w porcie docelowym. Karty pokładowe otrzymasz od naszego przedstawiciela, na lotnisku lub drogą mailową (zależnie od liczby uczestników lecących z danego lotniska).
 • Zalecamy zabrać z sobą na wyjazd telefon z aktywnym roamingiem
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 • aby wjechać do Meksyku, niezbędny jest paszport ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu z Meksyku
 • strefa czasowa – Meksyk jest podzielony na 3 strefy czasowe (7, 8 i 9 h później w stosunku do Polski)
 • napięcie w gniazdkach to 110V, ale większość hoteli zapewnia dla turystów gniazdka z napięciem 220V; dla pewności uczestnikom pielgrzymki do Meksyku zalecamy zabranie z Polski adapterów
 • do Meksyku najlepiej zabrać dolary amerykańskie, aby na miejscu wymienić je na nowe peso meksykańskie (można to zrobić w bankach i kantorach). 
 • aby uczestniczyć w wycieczce do Meksyku, nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia na typowe choroby tropikalne
 • na miejscu zalecamy picie wody butelkowanej
 • warto zabrać z Polski krem z wysokim filtrem UV, okulary przeciwłoneczne i nakrycie głowy

Rezerwuj