Pielgrzymka do Włoch z Torunia *** Rezerwuj

Termin: 24.06.2024 - 05.07.2024 Cena od
Opis krótki:
Rzym – Watykan – Pompeje – Neapol – Asyż – Cascia – Roccaporena – Perugia – Orvieto – Bolsena - Loreto
Program:

Dzień 1 24.06

Przyjazd na lotnisko Warszawa Modlin o godz. 11:50, odprawy i przelot do Neapolu. Rozpoczęcie pielgrzymki do Włoch. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2 25.06

Śniadanie i zwiedzanie Neapolu – wizyta w katedrze św. Januarego, której początki sięgają średniowiecza. Kościół słynie z przemiany zakrzepłej krwi patrona w ciecz. Później przejście ulicę Grzegorza Ormianina, gdzie znajdują się liczne sklepy oferujące oryginalne, włoskie szopki bożonarodzeniowe. Spacer po najstarszej części miasta (w tym słynnej ulicy Spaccanapoli), wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejście do kościołów Santa Chiara oraz Gesu Nuovo z nagrobkiem św. Giuseppe Moscatiego, słynnego neapolitańskiego lekarza.  
Powrót do hotelu na kolację i nocleg. 

Dzień 3 26.06

Po śniadaniu nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej w Pompejach, wizyta na grobie bł Bartola Longo, Msza Św. Następnie ruiny starożynego miasta Rzymskiego zniszczonego przez Wezuwiusza w I w. n.e. Następnie wyjazd na północ, nawiedzenie klasztoru na Monte Cassino, chwila zadumy na polskim cmentarzu u stóp klasztoru oraz wizyta na ścieżkach edukacyjnych.  Kolacja i nocleg w okolicy Rzymu.

Dzień 4 27.06

Śniadanie, przejazd do Rzymu – Bazylika św. Piotra z grobem św. Jana Pawła II - Msza Św. oraz Drzwi Święte, Muzea Watykańskie, jedne z najbogatszych muzeów świata z ogromną kolekcją sztuki greckiej, rzymskiej i nowożytnej, Galeria Map, arrasy, Sala Sobieskiego oraz Kaplica Sykstyńska. Później przejazd do Bazyliki św. Wawrzyńca  W ciągu dnia Eucharystia. Przejazd do hotelu na kolację, nocleg.

Dzień 5 28.06
Śniadanie, przejazd do Rzymu, wizyta w katakumbach, następnie Bazylika św. Jana na Lateranie (Drzwi Święte oraz Schody Święte). Następnie starożytna część Rzymu – Koloseum i Forum Romanum (wewnątrz), Łuk Konstantyna, Ołtarz Ojczyzny i Plac Wenecki.oraz Bazylika Matki Bożej Większej zbudowana wg tradycji w miejscu, gdzie w środku lata spadł w Rzymie śnieg.  W ciągu dnia Msza św. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg. 

Dzień 6 29.06

Śniadanie. Przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami oraz do opactwa Tre Fontane. Następnie jeśli papież będzie w Rzymie, udział w Modlitwie Anioł Pański na Placu Św. Piotra. Następnie spacer przez Via della Conciliazione do Zamku Świętego Anioła; Potem spacer z przewodnikiem przez Rzym Barokowy – Piazza Navona, Panteon (z zewnątrz), Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie i na koniec Piazza del Popolo .W ciągu dnia Msza św. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg. 

Dzień 7 30.06

Po śniadaniu przejazd do Perugii – miasta, gdzie na początku XIII wieku więziony był św. Franciszek; nawiedzenie miejscowej katedry, w której przechowywana jest obrączka" Matki Boskiej. Następnie przejazd nad jezioro Trazymeńskie do jednego z miasteczek. W ciągu dnia Msza św. Wieczorem przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 8 01.07
Śniadanie, przejazd do Cascii, miasta św. Rity - bazylika z jej grobem. Przejazd do nieodległej Roccaporeny – miejsca narodzin Rity. Potem przejazd do Asyżu, miasta św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Franciszka z jej słynnymi freskami. Następnie spacer po miasteczku  Piazza del Comune z kościołem Matki Bożej na Minerwie, dom narodzin św. Franciszka i bazylika św. Klary. Wizyta w kościele, gdzie złożone jest ciało Carlo Acutisa. W ciągu dnia Eucharystia. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 9 02.07

Śniadanie, przejazd do Loreto - Sanktuarium Świętego Domu Madonny, Msza Św. Następnie przejście na drugi co do wielkości cmentarz żołnierzy polskich we Włoszech. Następnie przejazd na plażę i czas na wypoczynek. Następnie powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 10 03.07

Po śniadaniu przejazd do Sieny, miasta św. Katarzyny  romańska katedra ze słynną amboną, kościół św. Dominika, Piazza del Campo, czyli trzynastowieczny główny plac Sieny, na którym rokrocznie rozgrywany jest wyścig konny zwany Palio. Ze Sieny przejazd do Cortony, typowego toskańskiego miasteczka na wzgórzu  mury miejskie z bramami, panorama fortecy medycejskiej. Przejazd na kolację i nocleg. 

Dzień 11 04.07

Śniadanie, wyjazd do Orvieto, miasta Cudu Eucharystycznego, skąd wywodzi się tradycja procesji Bożego Ciała; zwiedzanie katedry z Kaplicą Korporału. Następnie przejazd do Bolseny z bazyliką św. Krystyny (Sanktuarium Cudu Eucharystycznego). W ciągu dnia Msza św. Powrót na kolację i nocleg. 

Dzień 12 05.07

Śniadanie, przejazd do Castel Gandolfo - czas wolny w miasteczku z widokiem na jezioro Albano, transfer na lotnisko, odprawy i wylot do Polski. Lądowanie o godz. 18:45. Zakończenie pielgrzymki do Włoch.

PROGRAM RAMOWY - KOLEJNOŚĆ MOŻE ULEC ZMIANIE

Cena zawiera:
 • przelot Warszawa Modlin – Rzym – Warszawa Modlin, wraz z bagażem podręcznym 40x20x25 cm oraz drugą sztuką 55x40x20 cm do 10 kg,
 • przejazdy we Włoszech autobusem,
 • 11 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami, 
 • 11 śniadań kontynentalnych wzmocnionych i 11 kolacji (10 kolacji w przypadku późnych przylotów 1. dnia), 
 • Msze święte i opiekę duchową,
 • opiekę pilota wycieczek,
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 zł) oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (10 zł), 
 • Ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 20 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).
Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, przewodników lokalnych, opłat miejscowych, wjazdowych i paliwowych, zwyczajowych napiwków oraz słuchawek systemu tour audio guide  obowiązkowy koszt 280 euro/os., płatne pilotowi, 
Uwagi:
 • Dodatkowy koszt zbierany na miejscu 280 euro / osobę. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty w banknotach
 • Na około tydzień przed wylotem Biuro Misja Travel przyśle ostateczne godziny przelotu, które mogą różnić się od podanych w momencie zawarcia umowy
 • Pamiętaj, że pilot grupy może lecieć z innego lotniska niż Twoje, oczekiwać na grupę w porcie docelowym lub w hotelu. Transfer lotnisko-hotel-lotnisko może odbyć się pod opieką pilota, lokalnego przewodnika lub miejscowego kierowcy. Karty pokładowe otrzymasz od naszego przedstawiciela, na lotnisku lub drogą mailową (zależnie od liczby uczestników lecących z danego lotniska)
 • Zalecamy zabrać z sobą na wyjazd telefon z aktywnym roamingiem
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 • aby wyjechać na pielgrzymkę do Włoch wystarczy paszport lub dowód osobisty,
 • przed wyjazdem na pielgrzymki do Włoch zalecamy wyrobienie w NFZ karty EKUZ,
 • ceny w Italii są o ok. 50% wyższe niż w Polsce, walutą jest euro; płatność kartą jest bardzo popularna, niemal na każdym kroku znajdziemy również bankomat, z kolei niewiele jest kantorów, dlatego najlepiej zakupić euro jeszcze przed wyjazdem z Polski,
 • we Włoszech nawet wiosną czy jesienią bywa dość ciepło, dlatego prosimy zabrać nakrycie głowy oraz krem z filtrem,
 • aby wejść do kościołów, należy mieć odzież zakrywającą kolana i ramiona,
 • strefa czasowa w trakcie wycieczki do Włoch jest taka jak w Polsce,
 • w bardzo wielu miejscach na ulicach można napełnić butelkę wodą źródlaną, jednak osobom o wrażliwszych żołądkach sugerujemy picie wody butelkowanej,
 • śniadania we Włoszech są nieco skromniejsze niż te, do których przywykliśmy w Polsce, z kolei kolacje są duże, kilkudaniowe, często z możliwością dokładki. 

Rezerwuj